Ana SayfaIOS HaberleriiOS 16 Artık Tüm iPhone'ların %81'inde Çalışıyor!

iOS 16 Artık Tüm iPhone’ların %81’inde Çalışıyor!

Apple'ın iOS'u, cihazlara erişmek için her zaman Android'den daha başarılı olmuştur. Apple, şüphesiz tüm cihazlarına Android'e kıyasla daha fazla önem veriyor. Yapılan resmi rakamlara göre Apple, tüm dünyadaki iPhone'ların %81'i iOS 16 sürümü ile donattı.

-

Eternal Fire Astralis’i de Eledi BIG İle Eşleşti

ESL Pro League Season 18 D grubunda birbirinden zorlu mücadelelere girişen Eternal Fire, gruptan çıkmayı...

Apple’ın iOS’u, cihazlara erişmek için her zaman Android’den daha başarılı olmuştur. Apple, şüphesiz tüm cihazlarına Android’e kıyasla daha fazla önem veriyor. Yapılan resmi rakamlara göre Apple, tüm dünyadaki iPhone’ların %81’i iOS 16 sürümü ile donattı.

Bu nedenle, ilk olarak geçen Eylül ayında piyasaya sürülen iOS 16’nın halihazırda iPhone’ların %81’inde olduğunu duymak sizi şaşırtmayacaktır. Sadece son yıllarda piyasaya sürülen iPhone’larla yetinecek olursak, bu rakam %90’a çıkıyor.

Tüm iPhone’ların %13’ü (ve son dört yılda piyasaya sürülenlerin %8’i) iOS 15’i çalıştırıyor ve geri kalanı daha eski bir sürümü çalıştırıyor.

ios 16 kullanımı

Karşılaştırma olması açısından, Google’dan en son rakamlar Nisan ayında geldi ve Android 13’ün (en son sürüm, geçen Ağustos ayında piyasaya sürüldü) tüm cihazların %12’sine ulaştığını gösterdiler.

Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 3’ü 24 Ekim’de Duyuracak!

Windows 11 İle Geçiş Anahtarları Özelliği Sunuldu

Bugün Microsoft, Windows 11 için yeni bir güncelleme ile kullanıcıların karşısına geçti. Bu güncelleme, işletim sistemine pek çok özelliği...
İbrahim Özbek
İbrahim Özbek
Teknoloji ve espor dünyasında hakkında gelişmeleri yakından takip ediyor. Ayrıca sinema ve edebiyat alanında kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Yaptığım çalışmalar ve araştırmalar ile beraber kendimi geleceğe hazırlıyorum.
Kaynakgsmarena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz