Ana SayfaIOS HaberleriiOS 8.4 için 2. Beta Yayında Sırada iOS 9 Var

iOS 8.4 için 2. Beta Yayında Sırada iOS 9 Var

-

Bilmeniz gereken 10 gelişmiş Google Arama operatörü

Google Arama, çoğumuz için çevrimiçi dünyanın sunduğu bilgi zenginliğine giriş noktasıdır. Ve ucuz, harika akıllı...

Gündemden düşmeyen Apple Watch, Android Lollipop sürümüne geçen, geçemeyen cihazlar ve yeni ürünler o kadar fazla yer işgal ediyor ki, Apple iOS 8.4 güncellemesini sessiz sedasız 2. beta için sundu. Tamamen müzik güncellemeleri içerecek olan sürüm 2.beta sürecine girdi.

Kullanıcı yorumlarında en stabil iOS sürümü olarak adlandırılan iOS 8.3 kadar sorunsuz ve stabil olduğu belirtilen sürümde henüz beklenen yenilikler yok. Apple tarafından yapılması beklenen hamle ise Beats satın almasından sonra Spotify ve bezeri streaming mecralarına rakip olacak bir uygulamanın gelmesi. Henüz bu uygulama güncellemede yok ancak Apple yetkilileri bu uygulamayı gizli tutmak istemiş olabilir. Apple’ın her yıl düzenlediği Worldwide Developer Conference’da tanıtılması ve yayına girmesi beklenen sürüm için streaming uygulaması varsa da WWDC’de duyurusunun yapılması çok olası.

iOS 8.4 güncellemesi ile müzik alanında yenilikler gelecek.
iOS 9 beklentisi yükselirken iOS 8.4 yayına girmek üzere

Jailbreak kullanıcılarına ise iyi haber geldi, ilk betası için Jailbreak versiyonu çıkan iOS 8.4 yayına girdikten kısa süre sonra Jailbreak yapılmış olarak geleceğe benziyor.

Apple cihazlarının kullanıdığı iOS işletim sisteminin 8. sürümüne geçen iOS kullanıcılarının sayısı yüzde seksene ulaştı. En son gelen 8.1.3 güncellemesi ile Siri, mesajlaşma gibi alanlarda yenilikler yapılmıştı. iOS 9 da neler olacağı henüz gizemini korurken kullanıcıların büyük bir kısmının iOS 8’e geçmesi, iOS 9′un zamanının geldiğini gösteriyor.

Yeniliklere doymayan Apple teknolojik ürünlerde yeniliklerini hızla sürdürüyor. En son olarak kullanıcıların beğenisine sunulan iOS 8’in çıkışının üzerinden uzun bir süre geçti ve bu yıl yayınlanacak olan iOS 9 için geri sayım şimdiden başladı. iOS kullanıcılarının yavaş yavaş geçiş yaptığı IOS 8‘i kullananların oranı ise yüzde 80’i aştı.

iOS 8 devrimsel değil evrimsel yenilikler sunması nedeniyle hızlı bir yükseliş trendi göstermemişti. Kullanıcıların büyük bir kısmı Jailbreak beklerken bir kısmıda depolama alanı yüzünden iOS 8’e geçemedi. Ve bu süreçler iOS 8’geçiş sürecini yavaşlatan etmenler olsada, Apple yayınladığı her güncelleme ile bir kitleyi iOS 8’e çekmeyi başardı. Her güncellemede etrafınızda ne özellik var, acaba ben de mi geçsem? cümlelerini işitmişsiniz. İşte bu sözler gerçek oldu ve iOS 8.3.1 güncellemesinden sonra geçiş yapan kullanıcı sayısı %75’den %80’e yükseldi.

iOS 9‘un duyurusu muhtemelen Apple’ın sonbahar etkinliklerinde yeni telefonlarla birlikte yapılacak. Apple bu konularda geleneğini hiç bozmuyor, Sonbahar ve Bahar etkinliği olmak üzere iki etkinlik yapıp ürünlerini bu etkinliklerde duyuruyor. Sonbahar etkinliklerinin odağında mobil cihazlar, bahar etkinliklerinin odağında ise bilgisayarlar oluyor genellikle. iOS 9 ve iPhone 7 için geri sayım Sonbahar etkinliğine doğru başladı.

-- Reklam --

Google Gelişmiş Koruma Programı nedir?

Dijital tehditler giderek daha akıllı hale geldi. En teknoloji meraklısı insanlar bile hazırlıksız yakalanabilir. Bazı yüksek görünürlüklü kullanıcılar ve...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz