Ana SayfaIOS HaberleriiPadOS 17 tanıtıldı - getirdiği tüm yenilikler

iPadOS 17 tanıtıldı – getirdiği tüm yenilikler

Yeni iPadOS 17, geçen yıl iOS 16 ile ilk kez kullanıma sunulan özelleştirilebilir Kilit Ekranını kazanıyor ve kullanıcılara duvar kağıdını özelleştirme, farklı widget'lar seçme ve yazı tipi stilleriyle oynama seçeneği sunuyor.

-

Eternal Fire Astralis’i de Eledi BIG İle Eşleşti

ESL Pro League Season 18 D grubunda birbirinden zorlu mücadelelere girişen Eternal Fire, gruptan çıkmayı...

Apple, bugün yepyeni Macbook Air’in yanında iPadOS 17‘yi de tanıttı ve beta sürümünü geliştiricilere hemen gönderecek. Önümüzdeki ay halka açık bir beta yayınlayacak ve herkes için bir sonbahar sürümü çıkacak.

Yeni iPadOS 17, geçen yıl iOS 16 ile ilk kez kullanıma sunulan özelleştirilebilir Kilit Ekranını kazanıyor ve kullanıcılara duvar kağıdını özelleştirme, farklı widget’lar seçme ve yazı tipi stilleriyle oynama seçeneği sunuyor.

Kilit Ekranı artık yemek siparişi, seyahat planları veya oyun sonuçları gibi canlı etkinlik widget’larını da destekleyecek.

ipados-17-1

Apple, kullanıcıların pencereleri yeniden boyutlandırma ve konumlandırma konusunda daha iyi esneklikle aynı anda birden çok uygulama penceresi açmasına olanak tanıyan Stage Manager özelliğini geliştirme sözü verdi.

Apple nihayet Sağlık uygulamasını iPad’e getirdi ve sağlık verilerinizi daha kapsamlı bir şekilde görüntülemek için daha büyük bir uygulamadan yararlanıyor.

iPad ayrıca, iOS 17 sayesinde Find My iyileştirmelerinden ve yeni Journal uygulamasından da yararlanacak.

ipados-17-1

Apple, Notes uygulaması aracılığıyla PDF’lere de odaklandı. Notes uygulaması, makine öğrenimi modellerini kullanarak, Apple Pencil kullanılarak açıklama eklemeye yardımcı olmak için bir PDF’deki alanları tanımlayabilecek. Apple yazılım patronu Craig Federighi, iPadOS 17’nin Notes uygulamasında PDF’leri düzenlemek, açıklama eklemek ve üzerinde işbirliği yapmak için yeni yollar getireceğini de söyledi.

Windows 11 İle Geçiş Anahtarları Özelliği Sunuldu

Bugün Microsoft, Windows 11 için yeni bir güncelleme ile kullanıcıların karşısına geçti. Bu güncelleme, işletim sistemine pek çok özelliği...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz