Ana SayfaAkıllı TelefoniPhone 14 Pro almayın, iPhone 15 Pro'yu bekleyin

iPhone 14 Pro almayın, iPhone 15 Pro’yu bekleyin

-

240W Şarjlı Realme GT Neo5 9 Şubat’ta Geliyor!

Realme, GT Neo5'in 240 W hızlı şarj özelliğine sahip ilk akıllı telefon olacağını doğruladı ve...

Apple‘ın Çin’deki tedarikçi fabrikalarındaki üretim sorunları nedeniyle iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max‘in siparişi gecikti ve temelde her mağazada stokları tükendi. Tatil için bir ‌iPhone 14 Pro‌ modeli hediye etmeyi veya almayı planlıyorsanız ve henüz bir model almadıysanız, aslında hiç şansınız yok çünkü Aralık ayı sonuna kadar yoklar.

Aslında, ‌iPhone 14 Pro‌ gecikmeleri ve üst düzey iPhone 15 modelleri için bazı çok cazip özelliklere dair söylentiler nedeniyle, yükseltme yapmak için Eylül 2023’e kadar beklemek isteyebilirsiniz. Beklemek isteyebileceğiniz yeni eklemeler olabilecek, bekleyebileceğiniz bazı özellikleri ana hatlarıyla açıkladık.

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra

‌iPhone 14 Pro‌ ve ‌iPhone 14 Pro‌ Max’in bu yıl bu kadar talep görmesinin bir nedeni de, Apple’ın onları standart iPhone 14 modellerinin henüz sahip olmadığı özelliklerle dolu hale getirmesi. Daha hızlı işlemciler, daha iyi kameralar ve Dinamik Ada, “iPhone 14 Pro”yu iPhone 13 benzeri “iPhone 14” modellerinden çok daha çekici kılıyor ve aynı trend iPhone 15 Pro için de devam edecek.

Aslında Apple, iPhone 15 Pro Max’e iPhone 15″ Pro’dan daha iyi bir özellik seti vererek işleri daha da hızlandırabilir ve söylentiler, değişikliği yansıtacak bir isim bile alabileceğini öne sürüyor – iPhone 15 Ultra. En son ve en harikayı beğendiyseniz, Apple’ın bugüne kadarki en üst düzey iPhone’unu beklemeye değer olabilir.

Daha Hızlı A17 İşlemci

A16, “iPhone 14 Pro” modelleriyle sınırlıydı ve A17’nin “iPhone 15” Pro modellerine özel olması bekleniyor. A17, TSMC’nin yeni nesil 3 nanometre mimarisi üzerine inşa edilen ilk çip olabilir ve bu, daha yüksek performans ve daha düşük güç tüketimi sağlar.

Periskop Kamera Lensi

Apple, iPhone 15 Ultra ile sınırlı olabilecek periskop lens teknolojisiyle etkinleştirilen gelişmiş optik yakınlaştırma üzerinde çalışıyor. Periskop lensler pahalıdır ve yer kaplar, bu nedenle Apple bunu insanları en üst düzey “iPhone” için harekete geçirmek için bir motivasyon olarak kullanabilir.

Apple, periskop lens teknolojisi ile mevcut “iPhone 14 Pro” modellerinde 3x olan 10x’e kadar optik yakınlaştırma sunabilir. Samsung gibi diğer üreticiler, etkileyici 100x yakınlaştırma yetenekleri için dijital yakınlaştırmayla eşleştirerek bu daha uzun menzilli telefoto lensleri uyguladılar. Tabii bu bir hile.

Katı Hal Düğmeleri

‌iPhone 15‌ Pro modelleri, katı hal ses seviyesini ve düğme gibi hissedilen ama gerçekte olmayan güç düğmelerini kolaylaştıracak ek Taptic Motorları alabilir. Bu, Apple’ın MacBook Pro’nun dokunmatik yüzeyi için kullandığı teknolojidir, yani bir düğmeye basıyormuşsunuz gibi hissettirir, ancak fiziksel bir düğme basma mekanizması yoktur. Bu daha iyi suya dayanıklılık seviyesi ve fazladan alan avantajı sağlar.

Bu, ‌iPhone 15‌ Pro modelleri için söylentilere konu olan bir özelliktir ve belirli düğmelere basıldığında ek özelliklere izin verebilir, ancak katı hal düğmelerinin tam olarak nasıl kullanılacağı değişebilir.

Diğer Söylentiler

‌iPhone 15‌ Pro modelleri hakkında bazıları diğerlerinden daha güvenilir olan başka söylentiler de var. İşte duyduklarımız:

  • Daha dayanıklı titanyum kasa.
  • Mevcut köşeli tasarımın yerini alan kavisli arka kenarlar.
  • Qualcomm 5G modem çipi.
  • Ekran altı Face ID yok.
-- Reklam --

Playstation Plus Şubat Ayı Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Günümüzün en ünlü oyun devlerinden biri olan Playstation yeni yıla girerken rakiplerinden geri kalmamak için muhteşem bir kampanya başlatmayı...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz