Ana SayfaAkıllı TelefoniPhone 15 Ultra, Apple'ın şimdiye kadar sattığı en pahalı telefon olabilir

iPhone 15 Ultra, Apple’ın şimdiye kadar sattığı en pahalı telefon olabilir

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

Beğenin ya da beğenmeyin, bu noktada çoğumuz, amiral gemisi telefonların, sadece birkaç yıl önce ödemek zorunda kaldıklarımıza kıyasla bazen tuhaf görünen çılgın fiyat etiketleriyle geldiği gerçeğine alıştık. Bu trendi ilk başlatan şirketlerden birinin şimdi aynı şeyi 2023’te tekrar yapacağı söyleniyor. Biraz geçmişe gidin. Daha önce “Plus”, “Pro”, “Max”, “Ultra” gibi akıllı telefonların sonuna eklenen tag’ler görmüş müydünüz?

Elbette burada Apple’dan ve daha doğrusu üretici tarafından önümüzdeki sonbaharda iPhone 15 serisinin geri kalanıyla birlikte duyurulması beklenen sözde iPhone 15 Ultra’dan bahsediyoruz. Tanınmış ve genellikle doğru sızıntı yapan LeaksApplePro, Apple’ın yeni üst düzey amiral gemisinin mevcut olandan daha pahalıya mal olacağını belirtmek için bir kez daha ortaya çıktı. iPhone 15 Ultra‘nın 1.199 ABD Doları veya 1.299 ABD Doları olacağını ve bunun da iPhone 14 Pro Max’ten 100 ABD Doları veya 200 ABD Doları daha pahalı olacağını iddia ediyor.

Bununla birlikte, “Ultra” modelinin Pro Max’in yerini alıp almayacağı veya Apple’ın telefon serisine beşinci seçenek olarak eklenip eklenemeyeceği belirsiz. Aslında, yeni bir üst düzey iPhone olacağı bile kesin değil. Ne de olsa Eylül 2023’e epey bir zamanımız kaldı. iPhone 14 serisinin de fiyat artışıyla geleceği söylentisini de ekleyelim ama geçen seneye göre fiyatlarda bir fark görülmedi.

Bununla birlikte, iPhone 15 Ultra – eğer gerçekten varsa – neden bu kadar pahalıya mal olsun ki? Sızıntı yapan kişi, yakın zamanda söylentileri çıkan titanyum çerçevenin yanı sıra çift özçekim kamerası gibi diğer yeni eklemelerin ve bir USB-C Thunderbolt 4 bağlantı noktasının uygulanmasının nedeninin bir parçası olabileceğini düşünüyor. Bir iPhone 15 Pro Max’e kıyasla bir iPhone 15 Ultra üretmenin Apple’a fazladan 90 $ daha pahalıya mal olabileceğini iddia ediyor.

Ancak durum ne olursa olsun, tüm bu bilgileri çok ciddiye almamayı unutmayın çünkü daha Apple’ın iPhone etkinliğine yaklaşık 10 ay var ve söylentiler normalden daha az doğru olma eğilimindedir. Daha fazla iPhone 15 Ultra hikayesi için bizi izlemeye devam edin!

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz