Ana SayfaOyunKorku Filmi Çığlık Oyun Oluyor! Scream Oyunu Ne Zaman Çıkacak?

Korku Filmi Çığlık Oyun Oluyor! Scream Oyunu Ne Zaman Çıkacak?

Yayımlandığı dönemde gişe rekorları kıran korku filmi Çığlık oyun olacak. Orijinal adıyla Scream’in oyun uyarlaması için çalışmalar başladı.

-

IMDb, 2023 Yılının En Popüler Dizi ve Filmlerini Açıkladı!

Günümüzün en büyük dizi ve film veritabanı olarak faaliyetlerini gösteren ıMDb, 2023 yılının enleri...

İlki 1996 yılında çekilen korku / gerilim filmi serisi “Scream” (Çığlık) için oyun uyarlaması geleceği öğrenildi. Yabancı pek çok oyun sitesinde dile getirilen iddialara göre Çığlık’ın oyun uyarlaması Supermassive Games tarafından yapılacak. Ancak ünlü oyun stüdyosundan şimdiye kadar bu konuda herhangi bir doğrulama gelmiş değil.

Milyar Dolara Yaklaşan Gişe Hasılatıyla Kült Yapım Çığlık Oyun Oluyor!

İlki 1996 yılında vizyona giren ve kısa sürede büyük beğeni kazanan korku / gerilim filmi “Scream” (Çığlık), akabinde gelen yeni yapımlarla bir seri halini aldı. Toplamda 6 film ve bir TV dizisi ile seri halini alan Scream’in hatırı sayılır bir hayran kitlesi de oluştu. Yaklaşık 180 milyon dolar harcanarak çekilen 6 filminden toplam 1 milyar dolara yaklaşan gişe hasılatı elde edilen Scream serisinin popülaritesini bu rakamlardan da anlamak mümkün.

En güncel oyun haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Serinin popülaritesinden yararlanmak isteyen video oyun geliştiricileri de harekete geçmiş durumda. Yabancı oyun kaynaklarından dile getirilen iddialara göre Scream için oyun geliştirme çalışmaları başladı. Supermassive Games tarafından geliştirileceği iddia edilen oyunun 2024 yılında çıkabileceği öne sürüldü. Ancak bu konuda herhangi bir netlik bulunmuyor. Zira Supermassive Games’in konu hakkında herhangi bir açıklaması ya da doğrulaması olmadı.

Scream’in Hangi Filmi Oyun Olacak?

Şimdiye kadar 6 filmi ve dizisi çekilen Çığlık’ın hangi filminin oyun senaryosunda kullanılacağı da akıllara gelen bir diğer soru oldu. Ancak bu konu da henüz netleşmiş değil. Serinin herhangi bir filmi oyuna konu edilebilir yahut Scream oyunu için yeniden bir senaryo da kaleme alınabilir.

Sızıntı The Tipster’dan!

Yabancı kaynakların da Twitter da oyunlar hakkında verdiği haberler ve sızıntılarla tanınan The Tipster adlı kullanıcıya dayandırdığı gelişme ile ilgili olarak söz konusu kullanıcının ifadeleri şu şekilde: “Mayıs ayında duyduğuma göre gerçekten de Scream serisini temel alan bir oyun geliştirilmekte. O zamanlar bir geliştiricinin adını hiç duymamıştım ama dürüst olmak gerekirse Supermassive Games ön plana çıkıyor.”

Daha önce verdiği pek çok haberin doğru çıkması, kullanıcının bu konuda da doğru söylüyor olabileceği ihtimalini güçlendiriyor. Scream’in oyun uyarlaması çıkması durumunda bu; Ghostface’in Dead by Daylight da yer almasından sonra oyun dünyasına dikkat çekici ikinci girişi olacak.

Kaynak: https://twitter.com/thetipsterVG/status/1706159907903570069/photo/1

Avatar Frontiers of Pandora İnceleme Puanları ve Yorumları Belli Oldu

Massive Entertainment, Ubisoft ve FoxNext tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yarın (7 Aralık 2023) itibariyle yayınlanacak olan Avatar Frontiers...
Emine Emre
Emine Emre
Emine ben. Anadolu Üniversitesi İstatistik Bölümü (örgün öğretim/lisans) mezunuyum. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Yönetimi (ön lisans) okudum. İki üniversiteden de 2013 yılında mezun oldum. Çeşitli kurumlarda tam zamanlı olarak çalıştım. Oyun sektörü ve finans sektöründe deneyim sahibiyim.