Ana SayfaOtomobilKüçük şehir arabası Wuling için ön siparişler açıldı

Küçük şehir arabası Wuling için ön siparişler açıldı

Wuling'in GSEV mimarisine dayanan ilk küresel otomobil ve şehir içi minyatür bir elektrikli otomobil olarak konumlandırıldı. Yeni araba, 300 km'lik bir seyir menzili ile 2 kişilik ve 4 kişilik versiyonlar sağlayan 4 konfigürasyon modelini piyasaya sürecek.

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

Wuling, ilk küresel otomobili Air ev için ön siparişleri açtı. General Motors, SAIC ve Wuling’in ortak girişimi tarafından geliştirilen otomobil şu anda Çin’de ön siparişlere açık. Müşteriler 1.000 CNY (Yaklaşık 145 dolar) depozito yatırabilir ve siparişlerinde 4.000 CNY (Yaklaşık 575 dolar) indirim alabilir. Bu küçük şehir otomobiliyle ilgili ilginç olan şey, Çin dışında da, daha spesifik olarak Endonezya’da bulunacak olmasıdır.

Wuling Air ev, şirketin Küresel Küçük Elektrikli Araç (GSEV) platformuna dayalıdır ve Endonezyalı müşteriler ünitelerini Wuling’in Cikarang’daki yerel fabrikasından alacak.

Araba iki ana konfigürasyonda gelir – 2 kişilik ve 4 kişilik. Tabii ki, ikincisi biraz daha uzun ve 860 kg ile daha ağır, 2 koltuklu modeli ise sadece 760 kg ağırlığında. Pil menzilinin 300 km olduğu tahmin ediliyor (CLTC’ye göre oldukça iyimser), ancak bunun büyük veya küçük seçenek için olup olmadığını henüz bilmiyoruz.

Yine de motor konfigürasyonunda bir fark var – 2 koltuklu 30kW (40hp) motor alırken, 4 koltuklu daha güçlü 50kW (68hp) motor kullanıyor. Pil, lityum-demir-fosfat kimyasına dayalıdır, 100 km/s maksimum hız için yeterli çıkış sağlayabilir ve hızlı DC şarjı destekler. 45 dakikalık bir şarj sizi %30’dan %80’e çıkarır.

İç mekan da oldukça iyi görünüyor. Bilgi-eğlence sistemi Wuling’in Ling OS’sinde çalışırken, çift 10,25 inç ekranla donatılmıştır. Şirket, klima gibi şeyleri uzaktan kontrol etmenizi sağlayan bir mobil uygulama bile geliştirdi.

Nihai fiyat henüz bilinmiyor, ancak önceki raporlara göre 2 koltuklu temel model 55.000 CNY’den (7.900$), 4 koltuklu model ise 65.000 CNY’den (9.350$) başlayacak.

Umarız bu ve benzeri uygun fiyatlı elektrikli otomobilleri de ülkemizde, özellikle İstanbul gibi trafik sorunu olan şehirlerimizde bol bol görürüz.

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz