Ana SayfaOtomobilLancia, Yenilenmiş Tasarım Konseptini Tanıttı: Pu+Ra

Lancia, Yenilenmiş Tasarım Konseptini Tanıttı: Pu+Ra

Elektrikli araçlara odaklanacak olan Lancia, "Lancia'nın Yeni Rönesansı" sloganıyla yenilenmiş tasarım konseptini tanıttı.

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

Tamamen yeni ve parlak Lancia, elektrikli araçlara odaklanacak ancak geçmişten gelen tasarım dilini kullanacak. “Lancia’nın Yeni Rönesansı” sloganıyla canlanan şirket, yenilenmiş tasarım konseptini tanıttı.

Canlanma, yeni bir logo ve çok uzun zamandır gördüğümüz hiçbir şeye benzemeyen bir konsept otomobil veya daha doğrusu bir tasarım konsepti ile başlıyor. Logo, klasik kalkan şeklini koruyor ancak yeni, modern bir yazı tipi sunuyor.

Tasarım konsepti, “saf ve radikal” anlamına gelen Pu+Ra olarak adlandırılıyor. Bu, yalnızca Lancia’nın araçlarının gelecekteki yönüne dair ipucu veren, tamamen bağımsız, serbest biçimli bir tasarım. Gelecekte Lancia’dan ne bekleyebiliriz? Arabalar klasik hatlara sahip olacak, şirket logosu büyük olasılıkla aydınlatılacak olan klasik T’nin üzerinde duracak. Arka lambalar, klasik art yakıcıların modern bir versiyonu olacak. Ayrıca Lancialar spor ve hatta performans odaklı olacak.

lancia tasarimi elektrikli arac

İlk yeni Lancia, 2024 yılında piyasaya çıkması planlanan Ypsilon olacak. Bundan sonra her 2 yılda bir yeni bir model çıkaracak olan şirket, 2028 yılına kadar sadece Lancia rozetli elektrikli araçlar satacak. Avrupa çapında 100 yeni showroom açmayı planlayan şirket, otomobillerini de internet üzerinden satacak.

Bir yandan Lancia’nın bilinmezlikten geri döndüğünü görmek harika ama diğer yandan gerçekçi bir konsept otomobil göstermemeleri neredeyse bir hayal kırıklığı gibi geliyor. Tasarımcılar, ikonik markanın yeniden doğuşu için yeterli ilginin olup olmadığını ölçmek için halkın tepkisini görmek istiyor.

lancia tasarimi otomobil

Delta Integrale‘in 21. yüzyıl versiyonunu getirmek, interneti ateşe verirdi ama bu, Lancia’yı geçmişten otomobiller yapmakla sınırlandırırdı.

Lancia Ypsilon’u, bir sonraki prototipi ve Lancia’nın Stellantis’in geniş depolarından hangi parçaları çıkaracağını görene kadar muhakememizi saklı tutalım. Yolda AWD performansı Lancia olduğu sürece çok şey affedebiliriz.

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Cemre Yılmaz
Cemre Yılmaz
Dijital reklamcılığın yanında web site ve gelişimlerini ilgilendiren her aracın uzmanı olmak için gelişen bir teknoloji meraklısıyım. Freelancer olarak yazar ve editörlükle de ilgilenmekteyim.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz