Ana SayfaOyunLeague of Legends (LOL) nedir, Nasıl Oynanır?

League of Legends (LOL) nedir, Nasıl Oynanır?

-

League of Legends yani kısa adıyla LOL oyunu hakkında detaylı bilgilere, nasıl oynayacağınıza ve bilmeyenler için ne demek olduğuna değineceğiz.

League of Legends nedir?

League of Legends (LOL) hareketli, rekabeti seven, bol aksiyonlu strateji oyunlarının en başında gelebilecek içerik ve karakterlere sahip ve internet üzerinden oynanabilen online bir oyundur. Tasarımları ve oynanabilirliğiyle kendisine özel şampiyonların olduğu 2 takım, pek çok savaş meydanlarında ve game modlarında karşı karşıya savaşır. League of Legends çeştliliği sürekli artan şampiyonları, çok sık güncellenen oyun modları/oyun sistemleri ve canlı savaş ortamıyla, her türlü beceri seviyesindeki oyuncun severin sıkılmadan masasından kalmayıp oynayabileceği bir oyundur.

League of Legends Ücretsiz oynamak için tıklayınız.

LOL Nickleri İsimleri için tıklayınız.

Sohbet Komutları

League of Legends’da başarının anahtarı, ekip çalışmasıdır. Sihirdar arkadaşlarınla iletişim kurmak için bu sohbet komutlarını kullanmalısınız.

 • Sohbet Açılıyor
  • Enter tuşuna basmak, sohbet penceresini açar. Bu pencereye yazdığın mesajlar, oyundaki diğer sihirdarlara gider. Takıma Gönder’e tıklarsan, yazdıklarını sadece takım arkadaşların görür, rakipler görmez. Herkese Gönder’e tıklarsan, Seçeneklerden Herkese Açık sohbeti seçmiş olan herkes mesajını görür. Oyun, Enter’a yine bastığında mesajını sadece takımının göreceği şekilde ayarlanmıştır. Sohbet penceresi boşsa, Enter’a basarak kapatabilirsin.
 • Özel mesajlar
  • Özel mesaj ya da fısıltı, tek bir sihirdarın göreceği bir mesajdır. Önce /whisper ya da /w, ardından gideceği sihirdarın adını, son olarak da yollamak istediğin mesajı yazıp gönder.
   /whisper SteveMcQueen dokuz kuyruklu tilki, tembel yordle’ın üzerinden atladı.
   Sohbet konsoluna /reply veya /r yazmak, sana son fısıldayan son sihirdara otomatik olarak ileti yollamanı sağlar. Bir sihirdarın senden özel iletiler alması için arkadaş listende bulunması gerekir.
 • Oyuncuları susturmak veya yok saymak
  • Bazen, bir sihirdarın gönderdiği mesajları görmek istemeyebilirsin. Onu susturmak için Tab tuşuna basarak skor tablosunu aç ve sihirdarın adının yanındaki susturma düğmesine bas.
   Veya, /mute yazdıktan sonra uygunsuz davranan oyuncunun sihirdar adını gir. Bu işlemi tekrarlamak, oyuncunun mesajlarının tekrar görünür olmasını sağlar.
 • İfadeler
  • Kelimelerin yetmediği anlarda, şampiyonun hareketleri ve replikleriyle sana yardım edebilir. Oyun içi sohbet penceresine /joke yazdığında espri yapar, /dance yazdığında dans eder, /taunt yazdığında rakiple dalga geçer ve, /laugh yazdığında kahkahalarla güler. Oyun sırasında taşı gediğine oturtmakta kolaylık olsun diye, Seçenekler menüsünden bu eylemleri tuşlara atayabilirsin.
 • Sihirdar Kanunu
  • Sihirdar Kanunu, hem Adalet Meydanlarında hem de gerçek hayatta olumlu davranışlar sergilemek için bir rehber niteliğindedir. Kanunun temel maddeleri takım olarak mücadele etmeyi, yapıcı eleştirilerde bulunmayı, dostça ilişkiler kurmayı ve yeni oyunculara yardımcı olmayı teşvik eder. Kanunu Oku

İlginizi Çekebilir: Lol Ping Düşürme

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here