Ana SayfaOyunLeague Of Legends Türkiye

League Of Legends Türkiye

-

League of Legends yani Türkçe karşılığıyla Efsaneler Ligi online oyunlar dalında çığır açarak ve tüm dünyada yaklaşık on iki milyon oyuncusu ve bir o kadar da takipçisiyle büyük yankı uyandırarak 2008 yılında adını duyurmuş ve 2009 yılında piyasaya çıkmıştı. Bu rekabeti, hırsı ve aynı zamanda takımla iletişimi inanılmaz derecede kuvvetlendiren oyun Türkiye gibi piyasaya çıkan bütün oyunlara büyük bir sıcakkanlılıkla yaklaşıp neredeyse hepsini denemekten zevk alan oyun sever bir ülkeye ise 2012 yılında giriş yaptı.

League Of Legends Türkiye

Geldiğinde ilk başta bekleneni bulamadıktan sonra Murat Kosova dâhil birçok ünlü sesin oyundaki kahramanları seslendirmesiyle ve oyunun Türkiye pazarının genişletilip reklamının yapılmasıyla birlikte, yediden yetmişe herkesin gönül bağladığı bir oyun oldu çıktı. Efsaneler Ligi tamamen ücretsiz olarak oynanabilmesi ve üyelikte herhangi bir sınırlama konulmaması gibi nedenlerle halen çokça talep görüyor ve oynanmaya devam ediyor.

League Of Legends Türkiye Faaliyetleri

Oyun Türkiye’ye gelişinin hemen ardından hem reklam amaçlı hem gerçekten ülkenin ücra köşelerinden birinde gizli saklı kalmış bir yeteneğin ortaya çıkması adına turnuvalar düzenlenmeye başlanmıştır. Oyunun sahibi konumundaki şirket RIOT Games Türkiye’de görevlendirdiği RİOT’lar sayesinde ülkenin her bölgesinde her yıl bölge turnuvaları düzenleniyor ve kazanan takımlar büyük ödüllere sahip olabiliyor.

Ayrıca yine oyunun sahiplerinden izin alarak da şehirlerde internet kafe sahipleri LOL turnuvaları düzenleyebiliyor ve amatör takımlar da kendi aralarında yarışarak hem seviyelerini ölçebiliyor hem de yine birinciye verilecek ödüllere sahip olabiliyorlar.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here