Ana SayfaOtomobilLucid Air Pure tanıtıldı - Yeni Gravity 2024'te üretime girecek

Lucid Air Pure tanıtıldı – Yeni Gravity 2024’te üretime girecek

-

Star Wars Jedi: Survivor Tanıtıldı!

Günümüzün en büyük kurgu evrenlerinden birine sahip olan Star Wars serisini bilmeyen yoktur. Özellikle oyunları...

Peter Rawlison ve Lucid ekibi yalnızca çığır açan ve kuralları yıkan bir arabayı nasıl tasarlayacaklarını ve üreteceklerini değil, aynı zamanda klas bir gösteriyi nasıl sergileyeceklerini de biliyorlar. Dans yok, garip müzik yok, kabarık tavşanlar yok ve kesinlikle garip kıyafetler yok. Sadece arabalar, gerçekler ve Phil Collins’in klasiğini havalı bir şekilde ele alıyor.

Kapıdan ilk çıkan Lucid Air Pure oldu, şimdiye kadar Lucid arabalarıyla ilgili ana sorun yüksek fiyatı idi. Bu araç bunu yıkmak için burada. Lucid’in lüks bir marka olduğu ve evet, pahalı olduğu gerçeğinden uzaklaşmak mümkün değil, ancak görünüşe göre ödüller buna değer. Şimdi Air Pure, Lucid’e sahip olmayı biraz daha kolaylaştırıyor – tek motorlu RWD versiyonu için 87.400 $’dan başlayan fiyatlarla geliyor.

İlginç bir şekilde, bu sürüm mevcut değil. Hayır, şimdilik daha ucuz Lucid Air Pure istiyorsanız, daha pahalı olan çift motorlu 480 HP versiyonunu satın almanız gerekiyor. Görünüşe göre şirket genel bir şoktan kaçınmaya çalışıyor ve önce daha pahalı olanları satarak halkı nazikçe daha düşük fiyatlı modellerine yönlendiriyor. Kesinlikle karlı bir strateji. Daha pahalı olan bu versiyonun üretimi önümüzdeki ay başlayacak ve tek motorlu versiyonun üretimi önümüzdeki yılın ilk yarısında başlayacak.

Lucid Air Pure

Air Pure, tam cam tavanı kaldırıyor ve iç mekan daha pahalı modellerdeki kadar lüks değil ama bu yine de bir Lucid – konfor, ferahlık ve yine de bol miktarda performans. Geliştirilmiş pil, EPA’ya göre sınıfında lider 410 mil (660 km) sağlar. Bu, yaklaşık 5 metre uzunluğundaki bir araba için etkileyici bir sonuç – 0,197’lik iyileştirilmiş sütrünme katsayısının bununla bir ilgisi olmalı. Aslında Lucid Air Pure, lüks üretim otomobiller arasında dünyanın en iyi sürtünme katsayısına sahiptir.

Lucid Air Touring

Air Pure’un piyasaya sürülmesinden sonra, yeniden tanıtılan diğer sürümlerde bir telaş yaşandı. Air Touring, 620 HP AWD aktarma organı ve daha da iyi olan yaklaşık 684 km – EPA onaylı menzili ile ortaya çıktı. Bu model, tamamen cam tavanı da kaybetti ancak ekstra bir seçenek olarak sunuluyor (opsiyonel). İç mekan, bunun yerine sentetik bir ürün kullanan Air Pure’dan farklı olarak iyileştirilmiş kumaşlar ve gerçek deri ile birlikte gelir. Touring 107.400 $’dan başlıyor ve üretim şimdiden devam ediyor ve teslimatlar kısa süre sonra yapılacak.

Lucid Grand Touring

Sıradaki, 819 HP’de daha fazla güce, 516 milde (830 km) daha fazla menzile ve 154.000 $’lık daha yüksek fiyata sahip Grand Touring idi. Bu, zevkinize göre yeterince hızlı değilse, 1,05 HP’lik Grand Touring Performance, en yumuşak Nappa deri ve özel olarak tasarlanmış Alcantara sayesinde daha da konforlu bir iç mekanla 179.000 $’a hazır. Dilerseniz GT ve GT Performansınızı, görünüşe göre alıcılar arasında çok popüler olan Gizli bir seçenekle renklendirebilirsiniz.

Lucid Air Sapphire

Nihai Air, 1.200 HP Sapphire idi – imzası olan Sapphire Blue’da, daha geniş palet ve lastikleri barındırmak için daha geniş gövdeye (21 mm ön ve 24 mm arka) sahip. Araba üretimine yaklaşıyor ve performans rakamları güncellendi – 0’dan 100 km/saat hıza 1,89 saniyede ulaşıyor ve 0’dan 160 km/saat hıza sadece 3,87 saniyede ulaşıyor. En yüksek hızın 330 km olduğu onaylandı.

Lucid Sapphire

249.000 dolarlık fiyat etiketi, bir araba fiyatına iki araba aldığınızı düşündüğünüzde bir pazarlık gibi görünüyor.

Lucid Gravity

Lucid ekibi, şirketin ikinci elektrikli aracı olan Gravity ile ilgili güncellemeler için herkesi gösterinin sonuna kadar bekletti. Ne yazık ki hiçbir teknik detay gelmedi, sadece birkaç tanıtım resmi ve çok önemli bir haber geldi. Lucid’in Gravity ve Air modellerini üreteceği yeni fabrika tamamlanmak üzere ve Gravity’nin üretimi 2024’te başlayacak – bu ilk planın iki yıl ilerisinde. Bu harika bir haber.

Paylaşılan birkaç görüntüden, Gravity’nin orta sıra koltukların tamamen yatırıldığı 6 kişilik bir seçenek sunacağını anlayabiliriz. Uçsuz bucaksız cam tavan, yıldızlara bakma konusunda harika fırsatlar sunacak ve Lucid’i şu anda şirketi tanıdığımız için, arabanın gerçekten iyi bir sürtünme katsayısına sahip olmasını bekleyebiliriz. Performans hiç şüphesiz orada olacak, seri büyük olasılıkla sınıfının lideri olacak ve konfor gibi fiyat da en üst seviyede olacak.

Birkaç kısa yıl içinde Lucid kendisine çok iyi bir isim yaptı. Evet, yavaş başladılar, bekleyen tonlarca müşterileri var ve yazılımları ve bazen de arabalarıyla ilgili sorunları var. Yeni yazılım güncellemesi tüm arabalara gönderiliyor ve işe yaramış gibi görünüyor. Tasarım, konfor ve performans ve en önemlisi – ürün yelpazesi – kendi sınıfındadır. Nispeten kısa bir sürede bu aşamaya gelmek tonlarca ter ve gözyaşı almış olmalı ama buna değdi. Tebrikler Lucid Motors.

-- Reklam --

Android telefonunuzda indirilenleri nasıl bulabilirsiniz?

Web'de gezinmek bir yaşam biçimi olduğundan, dosya indirmek çoğumuzun yaptığı düzenli bir günlük etkinliktir. Müzik, fotoğraf veya video olsun,...
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz