Ana SayfaOtomobilMahkeme, Tesla'ya müşterinin FSD bilgisayarını ücretsiz olarak yükseltmesine hükmetti

Mahkeme, Tesla’ya müşterinin FSD bilgisayarını ücretsiz olarak yükseltmesine hükmetti

Bir yargıç, Tesla'ya bir müşterinin sürücüsüz bilgisayarını ücretsiz olarak yükseltmesini emretti, böylece ek bir ücret ödemeden Tesla'nın Tam Otomatik Sürüş programına abone olabilirler.

-

240W Şarjlı Realme GT Neo5 9 Şubat’ta Geliyor!

Realme, GT Neo5'in 240 W hızlı şarj özelliğine sahip ilk akıllı telefon olacağını doğruladı ve...

Washington’daki bir yargıç, şirketin “yanlış reklam” yapmaktan suçlu bulunması nedeniyle Tesla’ya bir müşterinin sürücüsüz bilgisayarını ücretsiz olarak yükseltmesine hükmetti. Söz konusu müşteri, Donanım 2.5 bilgisayarı olan bir Model 3’e sahiptir ve Donanım 3.0’a yükseltme için 1.000 ABD Dolarından fazla ödeme yapmadıkça ve ardından ayda 199 ABD Doları karşılığında FSD’ye abone olmadıkça Tesla’nın FSD’sine abone olamaz.

Her şey, otomobil üreticisinin 2016’dan sonra üretilen tüm araçların şirketin Tam Otonom Sürüşünü desteklemek için gerekli donanıma sahip olacağına söz vermesiyle başladı, ancak 2016’dan sonra piyasaya sürülen birçok araçta hala uyumlu donanım bulunmadığından bu gerçekleşmedi. Sorunu çözmek için Tesla, şu anda 15.000 $’a mal olan FSD’yi satın alan tüm müşterilerin araçlarını Donanım 3.0’a ücretsiz olarak yükselteceklerine söz verdi.

Ancak, Tesla’nın kendi kendine sürüş hizmetine abone olmak isteyen kullanıcılardan, yükseltme için 1.000 $ ödemeleri istendi. Washington’daki bu tek müşteri bunu mahkemeye götürdü ve hiçbir Tesla temsilcisi mahkemeye çıkmadığı için yargıç, otomobil üreticisinin “yanlış reklam” gerekçesiyle müşterinin yükseltmesi için ödeme yapması gerektiğine karar verdi.

Ancak hikaye burada bitmiyor. Aynı sahibin, MCU1 adlı bir medya birimine sahip ikinci bir Tesla’sı var ve Tesla orijinalindeki bir sorunu çözemediği için MCU2’ye yükseltmek zorunda kaldı. Ne yazık ki, MCU2 AM radyoyu desteklemiyor ve Tesla işlevselliği geri yükleyemiyor. Mahkeme bunun bir garanti ihlali olduğunu tespit etti ve Tesla’ya FSD bilgisayar yükseltmesi için 1.657 $’a ek olarak AM radyosunun kaybı için 500 $ ödemesini emretti.

Tesla’nın kredisine göre, müşteri tüm ödemelerini hızlı bir şekilde aldı. Bu, mahkemede küçük bir zafer gibi gelebilir, ancak gelecekteki Tesla davalarında kullanılabilir ve bunu daha fazla dava takip edebilir.

Bilmeyenler için FSD (Full Self Driving) yani tam kendi kendine sürüş anlamını taşımaktadır.

-- Reklam --

Playstation Plus Şubat Ayı Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Günümüzün en ünlü oyun devlerinden biri olan Playstation yeni yıla girerken rakiplerinden geri kalmamak için muhteşem bir kampanya başlatmayı...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz