Ana SayfaOtomobilMercedes-Benz, Stuttgart'taki Elektrikli Araç parçalarının üretim kapasitesini iki katına çıkarıyor

Mercedes-Benz, Stuttgart’taki Elektrikli Araç parçalarının üretim kapasitesini iki katına çıkarıyor

Mercedes-Benz, küresel üretim ağını elektrikli araçlara doğru yeniden düzenlemeye devam ediyor. Dünyanın en değerli lüks otomobil markası, pazar koşullarının izin verdiği her yerde, on yılın sonuna kadar tamamen elektrikli olmaya hazırlanıyor. Stuttgart-Untertürkheim fabrikası burada belirleyici bir rol oynuyor: Geleneksel tahrik ünitelerine ve bileşenlerine ek olarak, halihazırda plug-in hibrit araçlar ve tamamen elektrikli Mercedes-EQ modelleri için akü ve aks üretiminden sorumlu.

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

Mercedes-Benz, pazar koşullarının izin verdiği ölçüde bu on yılın sonuna kadar tamamen elektrikli hale gelme taahhüdünde bulundu. Bu planın bir parçası olarak, Stuttgart-Untertürkheim fabrikası 2024 yılına kadar EV ile ilgili parça üretimini iki katına çıkaracak.

Tesis şu an itibariyle PHEV ve tamamen elektrikli EQ modelleri için pil ve aks üretiyor. Şirket şimdi planla ilerliyor ve hatta geçiş gerçekleştikten sonra işlerini devam ettirebilmeleri için mevcut çalışanları eğitmeye başladı.

Hedef, Mercedes Modüler Mimari platformu için 2024 yılına kadar 1 milyon e-drive ünitesi üretmeye başlamak.

Mercedes-Benz Group AG’nin Üretim ve Tedarik Zinciri Yönetiminden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jörg Burzer: “Untertürkheim, kelimenin tam anlamıyla, elektrik çağında da Mercedes-Benz’i yönetmeye devam edecek. Üretim hacimleriyle Yeni Mercedes-EQ modellerimiz için Neckar Vadisi’ndeki geleneksel konumumuzu geleceğe uygun hale getiriyor ve başarı öyküsünü sürdürüyoruz. Bir milyon elektrikli tahrik ünitesi: Küresel aktarma organı üretim ağımızda Stuttgart-Untertürkheim’ın önemini pekiştiriyoruz ve böylece aynı zamanda son derece yetkin meslektaşlarımızın rolü.”

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz