Ana SayfaOyunMicrosoft Xbox Bölümünü Satıyor mu?

Microsoft Xbox Bölümünü Satıyor mu?

-

Netflix’in yaklaşan reklam destekli servisi çevrimdışı görüntülemeye sahip olmayacak

Netflix, gelecek yıl Microsoft'un yanı sıra reklam destekli bir servis getirecek, ancak bu özellik çevrimdışı görüntüleme seçeneği olmadan gelebilir. Geliştirici Steve Moser, Netflix iOS...

Microsoft’un Xbox bölümünü satacağı yönündeki iddialara şirketin en yetkili isminden yanıt geldi. MS CEO’su Satya Nadella, bu yöndeki söylentilere ve çağrılara son noktayı koydu.

Microsoft CEO’su Satya NadellaSan Fransicsoda gerçekleştirilen Kod Konferansı sırasında teknoloji gündemine ve Microsoft‘un gelecek planlarına yönelik çeşitli açıklamalarda bulundu. CEO‘nun değindiği konular arasında şirketin Xbox bölümünün satılacağı yönündeki iddialar da vardı.

Xbox için farklı bir plan yok

Bazı yatırımcıların bu yöndeki çağrılarına rağmen NadellaXbox bölümü için hali hazırdaki durumdan farklı bir planları olmadığını belirtti. Yazılımın kolay işlenebilir bir kaynak olduğunu belirten yeni Microsoft CEO‘su, pazara donanım sunmanın Microsoft için her zaman ana amaçlardan biri olacağını belirrti.

Mobil ve buluta öncelik

Bu yılın başlarında eski CEO Steve Ballmer‘dan görevi devralan ve ilk açıklamalarında servisler ve aygıtlardan çok mobil ve bulut hizmetlerine ağırlık vereceğinin işaretlerini veren yeni CEO Nadella‘nın bu tavrı, yatırmcılarda Xbox bölümünün satılacağı beklentisini doğrumuştı. Son açıklamalarla birlikte bu konudaki spekülasyonlar da son bulmuş oldu.

-- Reklam --

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.