Minecraft modları Android’e nasıl yüklenir

Minecraft, her zaman yeni ve güncel içeriklerin sıklıkla olduğu oyunlardan biridir. Mojang’ın bloklardan oluşan hayatta kalma oyunu o kadar sık güncelleniyor ki, 2011’deki orijinal sürümünden farklı bir oyun da olabilir ve Minecraft Pocket sürümü artık bu renkli deneyimi en sevdiğiniz ucuz Android telefonunuzda sağlayabilir. Bu resmi güncellemeler her zaman harika olsa da, hayran modları onlara avantaj sağlayan yaratıcı özgürlüğe sahiptir.

Minecraft modları, hayranların Minecraft deneyimine kendi eklemelerini yaratmalarına olanak tanır; bu ister önceden inşa edilmiş harika yapılar ister hareket kontrollerini mutlak sınırlarına kadar zorlayan şık mini oyunlar olsun. Play Store, Minecraft modlarını indirmek için bazı harika uygulamalara sahiptir ve mobil kullanıcılara yaratıcı kreasyonlara, çılgın mekanizmalara, güzel doku paketlerine ve Minecraft modlama sahnesinin yenilikçi mini oyunlarına erişim sağlar. Eğlenceli ve yüklemesi kolay hayran yapımı içerik; sevilmeyecek ne var? İşte yapmanız gerekenler.

Mod nedir?

Modlar, içeriğini değiştirmek için mevcut bir oyun yapısına yüklenebilen hayran yapımı yazılım dosyalarıdır. Bu dosyalar mevcut içeriği değiştirmek, tamamen yeni içerik eklemek, mevcut oyunun kodundaki hataları düzeltmek ve oyunu yaratıcı yollarla kişiselleştirmek için eklenebilir. Modlar, oyun hayranlarının sevgilerini göstermelerinin en samimi yollarından biridir; sevilen bir oyunu, hakkında konuşulacak kadar taze ve ilginç tutmak için manipüle ederler.

Minecraft modları ne işe yarar?

Minecraft modları, oyunun gerçek geliştiricileri tarafından resmi olarak yapılmayan, oyunun kendisine topluluk tarafından tasarlanmış eklemelerdir. Yeni öğeler veya düşmanlar ekleyebilir, dünyanızın görünümünü değiştirebilir veya hatta oyunda zaten bulunan özellikleri kaldırabilirler; gerçek bir ‘tek sınır hayal gücünüzdür’ anlaşması. Modların kullanımı genellikle güvenli olsa da, bazıları dünyanızı çökertebilir veya bozabilir, bu nedenle önceden dünyanızın bir kaydını yedeklemenizi tavsiye ederiz. Tedbirli olmak üzülmekten iyidir.

Minecraft’ı Play Store’dan indirme

Yeni başlayanlar için Android cihazınızda Minecraft uygulamasının yüklü olması gerekir. Başlamak için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Google Play Store‘u açın.
 • Arama çubuğuna dokunun ve “Minecraft” yazın.
 • Uygulama en üstteki sonuç olmalıdır, “Minecraft by Mojang”. Bu uygulamayı indirin.

Android için Minecraft modlarını indirme

 • Google Play Store‘u açın.
 • Arama çubuğuna dokunun ve “Minecraft için Eklentiler” yazın Çıkmazsa bunu deneyin “Addons for Minecraft”. Bu uygulamayı indirin.
 • Uygulama indirmeyi tamamladıktan sonra ‘a dokunun.
 • Ekranın altındaki arama seçeneğine gidin ve dokunun.
 • Ekranın üst kısmındaki arama çubuğuna dokunun ve istediğiniz mod türünü arayın.
 • Seçmek için seçtiğiniz uygulamanın kapak resmine dokunun.
 • Seçtiğiniz modu indirmek için turuncu renkli “İNDİR (Mcaddon)” düğmesine dokunun.
 • Modu Minecraft uygulamanıza yüklemek için aynı düğmeye dokunun, şimdi “INSTALL” yazıyor.

Önemli not: Bazı modlar birden fazla indirme ve yükleme gerektirecektir. Bunu yapmak için, yukarıdaki adımları tekrarlayın ve seçtiğiniz modun sayfasındaki İNDİR ve KUR düğmelerinin her ikisine veya tümüne dokunun.

Android için Minecraft modlarını yükleme

Minecraft uygulamasını açın.

Yeni bir dünya kurmak

 • Oynat düğmesine dokunun. Yeni Oluştur’a dokunun ve “Kaynak Paketleri” veya “Davranış Paketleri “ne gidin.
 • Her ikisi de “Aktif” ve “Kullanılabilir” sekmelerini içerecektir. “Kullanılabilir “e dokunun ve “Sahip olunan” altında istediğiniz modun yanındaki “Etkinleştir “e dokunun.
 • Modu kaldırmak için “Aktif sekmesine” gidin ve “Kaldır “a dokunun.

Mevcut bir dünyaya yükleme

 • Mevcut bir dünyanızın yanındaki kalem simgesine dokunun ve “Kaynak Paketleri” veya “Davranış Paketleri “ne gidin. Her ikisi de “Aktif” ve “Paketlerim” sekmelerini içerir.
 • İndirdiğiniz tüm modları görüntülemek için “Paketlerim “in yanındaki “+” işaretine dokunun. Birine dokunun ve yüklemek için “Etkinleştir “e dokunun.
 • Yüklü tüm modlarınızı görüntülemek için “Aktif “in yanındaki “+” işaretine dokunun. Birine dokunun ve kaldırmak için “Devre Dışı Bırak “a dokunun.

Nereden başlamalıyım?

Başınızı döndürecek kadar mod içeriği olduğundan, işte size denemek için harika Minecraft modları için birkaç öneri:

MMFishing tarafından Infinite Blocks Hileleri Kapalı

Başarıları gizlice erişilebilir tutarken oyundaki her öğeye erişmenizi sağlayan harika bir yeni dünya modu. Minecraft’ın tüm başarımlarını hızlı bir şekilde elde etmek veya size sorun çıkaran birkaç zor kupayı yakalamak için mükemmeldir.

Cubitos Takımı tarafından Güvenli Ev

Bu mod, kullanıcılara lav hendeği, çelik kapı kalkanı ve ana kaya duvarı gibi benzersiz güvenlik özelliklerine sahip tamamen mobilyalı bir ev sunar. Mod ayrıca güvenli evin dört bir yanını canlı olarak görüntüleyen bir güvenlik kamerası akışı sağlar; bu da sürpriz saldırıları neredeyse imkansız hale getirir. Özel yumurtalar güvenli eve erişim izni verebilir ya da yasaklayabilir. Bir deneyin ve davetsiz misafirleri dışarıda tutun!

Minecraft deneyiminizi değiştirin

Vanilla Minecraft, tüm profesyonel cilası ve yaratıcı merakları için kalbimizde her zaman özel bir yere sahip olacak, ancak modlar bir Android oyun telefonunda deneyimlemek için sadece farklı bir patlama türüdür. Minecraft PE için eklentiler ve Mods Installer Forge, Minecraft deneyimini yeni eşyalar, çeteler, manzaralar ve keşfedilecek tüm dünyalarla dönüştürmek için harikalar yaratıyor.

Modlama, bu uygulamaların topluluk odaklı, açık kaynak ruhu konusunda daha az bilgili olanlar için göz korkutucu gelebilir, ancak Minecraft modlarına ulaşmak hızlı ve kolaydır ve beklendiği gibi, denemek için her zaman harika yeni modlar vardır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
 • Total (0)
Karşılaştır
0