Ana SayfaOyunMinecraftMinecraft oyuncularının başı dertte!

Minecraft oyuncularının başı dertte!

-

2.8 milyon kişi Minecraft yüzünden kandırıldı!

Oyun piyasasında en çok satan oyunlar arasında birinci sırada yer alan Minecraft, oyuncuların başını fena halde derde sokmuş gibi gözüküyor. Öyle ki ESET tarafından yapılan araştırmaya göre tam 2.8 milyon Minecraft oyuncusu kandırıldı!

Google Play üzerinde yer alan birbirinden farklı Minecraft hile uygulamaları nedeni ile kullanıcıları kötü niyetli yazılımların hedefi oldu. Öyle ki Minecraft hilesi, ipucu vereceğine dair bir sürü yalancı uygulama Android platformunda yer alıyor. Kullanıcı bu uygulamaları yüklediğinde ise Android telefona virüsler yüklenerek 4.80 dolar gibi bir fiyat ile virüsün temizleneceği gibi dolandırıcılık yapan uygulamalar, Minecraft oyuncularının son dönemde oldukça canını sıkmaya başlamış gibi gözüküyor.

virüs

Bir çok farklı yöntem ile kandırılan, dolandırılan Minecraft oyuncuları, Google Play Store‘dan da şikayetçi, öyle ki bu tür dolandırıcı uygulamaların denetlenmeden mağazaya yerleştirilmemesi gerekiyor, fakat denetleme aşaması oldukça kolay geçiliyor gibi gözüküyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here