Ana SayfaİpucuMırıldanarak Şarkı Nasıl Bulunur?

Mırıldanarak Şarkı Nasıl Bulunur?

İşte en güzel yöntem olan mırıldanarak şarkı bulabilirsiniz evet bu yöntem ile çok sevdiğiniz bir şarkının adını öğrenerek rahatça ve istediğiniz kadar dinleyebilirsiniz. Bugün ki yazımızda sizlere mırıldanarak şarkı nasıl bulunur anlatacağız.

-

TikTok’un Son Efekti, Sanatçılara Yardımcı Oluyor

TikTok'un son filtresi birkaç gündür piyasada olsa da son derece popülerlik kazanıyor. Bu filtreye yeni AI Greenscreen de deniyor ve girdiğiniz kelimelere dayalı olarak...

Günümüzde neredeyse herkes şarkı söylemeyi sevmektedir, bir iş yaparken, kitap okurken, duşta iken bile şarkı söyleyebiliriz. Sevdiğimiz şarkıları söylemek bizi mutlu ve huzurlu hissettirebilir. Bazen unuttuğumuz bir şarkıyı bulmak için veya ismini unuttuğumuz bir şarkıyı bazı uygulamalar ile bulmamız mümkündür.

Fakat o şarkı tam da dilimizin ucunda ise? veya o şarkıyı bulmanıza yardımcı olacak uygulamalar sizde mevcut değil ise? İşte en güzel yöntem olan mırıldanarak şarkı bulabilirsiniz evet bu yöntem ile çok sevdiğiniz bir şarkının adını öğrenerek rahatça ve istediğiniz kadar dinleyebilirsiniz. Bugün ki yazımızda sizlere mırıldanarak şarkı nasıl bulunur anlatacağız.

Mırıldanarak Şarkı Bulma

  • Google uygulamasının en son sürümünü indirin.
  • Mikrofon simgesine tıklayın.
  • Bu şarkı nedir? diye sorun.
  • Şarkıyı mırıldanın veya ıslık çalın.

Google bu olanağı sizlere ücretsiz bir şekilde sunmaktadır, gün içerisinde cep telefonunuz veya bilgisayarınız ile bu avantajdan yararlanabilirsiniz. Bunun yanında android cihazlar içinde Google Asistan’da bulunduğunu hatırlatalım. Bunun için telefonunuzun ”Home” tuşuna basılı tutun ve şarkıyı mırıldanın ve şarkının adını öğrenin.

Mırıldanarak Şarkı Bulma Uygulamaları

  • SoundHound
  • Midomi

Bu uygulamalar sayesinde de dilinize takılan şarkıları bulabilirsiniz, üstelik bu iki uygulamayı hem cep telefonları üzerinden hem de web tarayıcısı üzerinden kullanmanız mümkündür.

Ayrıca bkz: Spotify Çalma Listesi İsim Önerileri!

-- Reklam --

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.