Ana SayfaOyunMLB ve Disney League of Legends Yayın Haklarını Satın Aldı

MLB ve Disney League of Legends Yayın Haklarını Satın Aldı

-

MLB ve Disney firmalarının sahip olduğu BAMTech firması League of Legends oyununun turnuvalarının yayın hakları için Riot Games ile anlaşmaya vardı.

The Wall Street Journal’ın haberine göre BAMTech firması 2023 yılına kadar Riot Games’e minimum 300 milyon dolar ödeyecek. Bu anlaşmanın karşılığında ise BAMTech firması popüler multiplayer oyunun tüm turnuvalarını canlı yayınlama hakkına sahip olacak. BAMTech firması LoL oyunu için akıllı telefonlar, PC ve diğer cihazlar için canlı yayın servisini yayına sokacağını açıkladı. Ayrıca oyunun Twitch ve YouTube Gaming kanallarında yayınlanan yayınlarını kontrol edecek.

League of Legends oyunu şu an için eSport dünyasının lideri konumunda. Oyunun turnuvaları on milyonlarca kişi tarafından seyredilmekte. Bu başarı oyununun geliştiricisi Riot Games’e yıllık 1 milyar doların üzerinde kar getirmekte. BAMTech ve Riot yaptıkları anlaşma ile reklamlardan ve sponsorlardan bu karı arttırma niyetindeler. The Wall Street Journal’a göre reklam ve sponsorlardan gelen para iki firma arasından açıklanmayan bir oranda bölüşülecek.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here