Mortal Kombat 1 İçin Yeni Görseller Geldi

Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından yayımlanan, geliştiriciliğini NetherRealm Studios’un üstlendiği Mortal Kombat 1, geride bıraktığımız haftada erken erişime açılmıştı. Oyuna dair yeni görseller gelmeye devam ederken, oyunun bilhassa Nintendo Switch sürümündeki görselleri beklentilerin bir hayli altında kaldı.

“Efsane oyunlar” denilince akla gelen ilk yapımlardan biri konumunda bulunan Mortal Kombat serisinin yeni ve son oyunu olan Mortal Kombat 1, gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta itibariyle Nintendo Switch, PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’de erken erişime sunulan oyuna dair görseller ve grafikler tartışma konusu oldu.

Mortal Kombat 1’in Nintendo Switch Görselleri Beğenilmedi

Mortal Kombat serisinin 12. oyunu olarak piyasaya sürülen Mortal Kombat 1, Mortal Kombat 11’in devamı niteliğinde. Çok oyunculu efsane dövüş oyununun erken erişiminden gelen ilk görseller, bilhassa Nintendo Switch kullanıcılarını üzdü. Mortal Kombat 1’in Nintendo Switch görselleri, oyunun hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı.

Mortal Kombat 1’in PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’deki görselleri ise genel anlamda beğenildi. Bu durum, oyunun Nintendo Switch sürümü için yeni bir güncelleme gelebileceği beklentisine ve yorumlarına da neden oldu.

Güncel oyun haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Nintendo Switch Kullanıcıları Görsel Kalitesini Önemsemez Mi?

Bununla birlikte, bazı kullanıcılar Mortal Kombat 1’in Nintendo Switch sürümündeki görselleri “hayal kırıcı” bulmadı. Nintendo Switch kullanıcılarının genel olarak grafik ve FPS önceliği bulunmadığını öne süren kullanıcılardan bazıları, bu nedenle Nintendo Switch kullanıcılarının bu noktaya odaklanmayacağını ve görsellerdeki “düşük kaliteyi” göz ardı edeceğini savundu.

Nintendo’nun nispeten “eski” olduğunu dile getiren kullanıcılar, bu nedenle oyunun grafiklerini desteklemediğini iddia etti. Beklentiyi yükseltmemek gerektiğini öne süren kullanıcılar, pek çok yeni ve üst model telefonun dahi Nintendo Switch’den daha gelişmiş özelliklere sahip olduğunu vurguladı.

Aksi görüş belirten kullanıcılar ise “drop artışına” dikkat çekerek, geriye gidişin kabul edilemeyeceğinin altını çizdi. Sabit kalsa dahi oyundaki kalitenin düşeceğini ancak bunun tolere edilebileceğini öne süren oyuncular, geriye gidişin “iyileştirmeler” ile giderilmesi gerektiğini ve buna dair yeni güncelleme gelmesi gerektiğini deklare etti.

Mortal Kombat 1 Hakkında

Mortal Kombat 1, Mortal Kombat serisinin 12. oyunudur ve Mortal Kombat 11’in devamı konumundadır. 14 Eylül 2023 itibariyle erken erişime açılmıştır. Yarın (19 Eylül 2023) itibariyle Windows, PlayStation 5, Xbox Series X/S ve Nintendo Switch için piyasaya çıkacak oyun; hikâye modu, çevrimiçi çok oyunculu ve çevrimdışı oynanış özelliklerine sahip olacak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0