Müjde, Grev Sona Erdi! The Last of Us 2. Sezon Ne Zaman?

Naughty Dog ve Iron Galaxy tarafından geliştirilen Sony tarafından da yayınlanan The Last of Us oyunu, çıktığı günden itibaren büyük beğeni toplamıştı. Kısa sürede büyük bir hayran kitlesine ulaşan oyun, diziye de uyarlandı. Yüzlerce dergi, site ve organizasyondan “Yılın oyunu” ödülünü alan The Last of Us’ın dizisinin beklentileri karşılayıp karşılamayacağı düşüncesi hakimken, dizi ilk sezonu ile neredeyse oyunun şöhretini geride bırakacak seviyede ilgiye mazhar oldu. Peki The Last of Us 2. sezon ne zaman?

Dizinin İlk Sezonu Büyük Rağbet Gördü, Grev Kararı 2. Sezona Sekte Vurdu

2023 yılı başında HBO Max’ta yayımlanmaya başlanan The Last of Us dizisi, ülkemizde de Blu TV aracılığı ile izleyicilerle buluştu. Her bölümü rekorlar kıran dizinin ilk sezonu 9 bölümden oluştu. The Kast of Us ile oyun da tanışmayanlar dahi diziye hayran olurken, oyunun tutkunları da dizinin beklentilerini karşılamasından ayrıca mutlu oldu.

En güncel oyun haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İlk sezonu ile rekorlar kıran dizinin 2.sezonu sabırsızlıkla beklenirken, dizinin hayranlarını kötü bir sürpriz bekliyordu. Amerikan Yazarlar Birliği Writers Guild of America’nın geçtiğimiz Mayıs ayında aldığı genel grev kararı; aralarında The Last of Us’ın da bulunduğu yüzlerce farklı dizi, film ve projeyi doğrudan etkiledi. Alınan grev kararı nedeniyle The Last of Us’ın 2.sezon hazırlıklarına da ara verildi.

The Last of Us 2. Sezonu İçin Müjdeli Haber Geldi

Bugün (25 Eylül Pazartesi) Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen müjdeli haber, The Last of Us tutkunlarının yüzünü güldürdü. Amerikan Yazarlar Birliği Writers Guild of America’nın aldığı grev kararı, dizi ve film yapımcıları ile varılan geçici bir anlaşmayla sona erdirildi. Söz konusu anlaşmanın kısa süre içerisinde kalıcı hale dönüştürülmesi bekleniyor.

En güncel film ve dizi haberleri için de buraya göz atabilirsiniz.

Gelen iyi haberin akabinde açıklamalarda bulunan The Last of Us’ın en büyük pay sahiplerinden ve senaristlerinden Craig Mazin; “WGA ve üyeleriyle gurur duyuyorum. Çalışmalara kısa sürede yeniden başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Yaşanan bu gelişmenin akabinde The Last of Us’ın çekimlerine 2023’ün sonunda yeniden başlanması ve 2024’ün ilk çeyreğinden itibaren de dizinin 2.sezonu ile birlikte hayranlarının karşısına çıkması bekleniyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0