Ana SayfaOtomobilMunro Mk_1 ön siparişe açıldı - ağır hizmet tipi, arazi tipi, elektrikli...

Munro Mk_1 ön siparişe açıldı – ağır hizmet tipi, arazi tipi, elektrikli bir SUV

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

Munro Vehicles, 2019’da kurulmuş İskoçya merkezli bir şirkettir ve az önce ağır hizmet tipi Mk_1, AWD, kutu görünümlü SUV’sini duyurdu. Hemen hemen her tür arazinin üstesinden gelmek için üretildi ve iki aktarma organı versiyonuyla geliyor.

Standart versiyon 295 hp iken diğeri 375 hp ile çok daha güçlü. Bu iki aktarma organı, 306 km maksimum menzil sağlayan 61 kWh pil veya 82 kWh pil ile birleştirilebilir. Alternatif olarak, Mk_1 engebeli arazide 16 saat düz çalışabilir.

700 Nm olan torka öncelik verildiğinden, SUV yalnızca 129 km/s hıza çıkabiliyor ve Performance versiyonu 0-100 km/s hıza sadece 4,9 saniyede çıkabiliyor ki bu, bu şeyin boyutu göz önüne alındığında oldukça etkileyici bir rakam. Kamyon, 1 tona kadar yük alabilir veya 3,5 tona kadar çekebilir.

Mk_1, 100-kW DC hızlı şarjı destekler ve 36 dakikada %15-80 şarj edebilir. Standart bir 22-kW AC şarj cihazı kullanarak, %15’ten tam şarj, üç saat sürüyor. Munro, 160.000 km’den sonra bile pilin maksimum kapasitesinin %80’ini muhafaza etmesini sağlar. (En azından şirket yetkilileri böyle söylüyor).

Bir arazi aracından bekleneceği gibi, tüm versiyonlar dört tekerlekten çekişlidir, merkezi kilitli diferansiyel ve iki vitesli transfer kutusu sunar ve isterseniz Munro isteğe bağlı ön ve arka kilitleme diferansiyellerini sunar.

Eksenel akılı elektrik motoru iki ön koltuk arasına monte edildiğinden, araç neredeyse ideal bir 50:50 ağırlık dağılımına sahiptir. Şasi galvanizli, 5 mm kalınlığında çelikten yapılmıştır ve arkada bir adet Euro standart paleti barındırabilir.

Beş kapılı ve 3302 mm dingil mesafeli Utility versiyonu için başlangıç fiyatı 49.995 £. İşin ilginç yanı her Munro Mk_1 el yapımıdır ve teslimatlar gelecek yıl başlayacak.

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz