Musk çalışanları uyardı: Twitter iflas edebilir

Twitter’ın yeni sahibi ve yeni CEO’su Elon Musk, sosyal medyanın iflasının göz ardı edilmemesi gerektiğini kitlesel bir çağrıda çalışanlara açıkladı. Duyuru, Musk’ın, reklamdan elde edilen azalan geliri dengelemek için abonelik gelirini artırmadığı takdirde şirketin “yaklaşan ekonomik krizden sağ çıkamayacağı” konusunda uyardığı toplu bir e-postadan saatler sonra geldi.

Reuters, Twitter’daki kargaşanın, Bilgi Güvenliği Baş Sorumlusu ve Güven ve Güvenlik Başkanı Yoel Roth da dahil olmak üzere kilit yöneticilerin görevden ayrılmasının da körüklendiğini bildirdi.

Roth, Twitter’ın nefret söylemi, yanlış bilgilendirme ve spam’e verdiği yanıtı denetledi ve şimdi Twitter hesabı biyografisi, şirkette “Eski Başkan” olduğunu ortaya koyuyor. Dahili bir Slack mesajına göre, Baş Gizlilik Görevlisi ve Baş Uyum Görevlisi de ayrıldı. En azından şimdilik kalmaya karar veren bir kişi, şirketin üst düzey reklam yöneticisi Robin Wheeler.

ABD Federal Ticaret Komisyonu, gizlilik ve uyumluluk yöneticileri şirketten ayrıldıktan sonra Twitter’ı “derin endişe” ile izliyor. Bu çıkışlar, sosyal medyayı düzenleyici emirleri ihlal etme riskine soktu, ancak Musk’ın avukatı Alex Spiro, ekibin konuyla ilgili “yapıcı bir devam eden diyalog” içinde olduğunu açıkladı.

FTC’nin Twitter’daki gelişmeleri izlemesinin nedeni, sosyal medyanın reklamcılara verilen telefon numaraları gibi kişisel bilgileri zaten kötüye kullanmasıdır. Ancak Spiro, ikisi arasındaki bağlantıyı netleştirmeden “Elon uzaya roket fırlatıyor, FTC’den korkmuyor” diyerek durumu sakinleştirmeye çalıştı.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0