Ana SayfaSosyal MedyaMusk çalışanları uyardı: Twitter iflas edebilir

Musk çalışanları uyardı: Twitter iflas edebilir

Musk, daha fazla üst düzey yönetici istifa ettikçe Twitter iflası konusunda uyardı. 5 dakika okuma 11 Kasım 2022 09:26 GMT+3 Son Güncelleme 2 saat önce Musk, daha fazla üst düzey yönetici istifa ettikçe Twitter iflası konusunda uyardı. Katie Paul tarafındanve Paresh Dave 10 Kasım (Reuters) - Twitter Inc'in yeni sahibi Elon Musk Perşembe günü sosyal medya platformunun iflas etme olasılığını gündeme getirerek, ABD'li bir gizlilik düzenleyicisinin uyarısını ve şirketin güven ve güvenlik liderinin çıkışını içeren kaotik bir günü sonlandırdı.

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

Twitter’ın yeni sahibi ve yeni CEO’su Elon Musk, sosyal medyanın iflasının göz ardı edilmemesi gerektiğini kitlesel bir çağrıda çalışanlara açıkladı. Duyuru, Musk’ın, reklamdan elde edilen azalan geliri dengelemek için abonelik gelirini artırmadığı takdirde şirketin “yaklaşan ekonomik krizden sağ çıkamayacağı” konusunda uyardığı toplu bir e-postadan saatler sonra geldi.

Reuters, Twitter’daki kargaşanın, Bilgi Güvenliği Baş Sorumlusu ve Güven ve Güvenlik Başkanı Yoel Roth da dahil olmak üzere kilit yöneticilerin görevden ayrılmasının da körüklendiğini bildirdi.

Roth, Twitter’ın nefret söylemi, yanlış bilgilendirme ve spam’e verdiği yanıtı denetledi ve şimdi Twitter hesabı biyografisi, şirkette “Eski Başkan” olduğunu ortaya koyuyor. Dahili bir Slack mesajına göre, Baş Gizlilik Görevlisi ve Baş Uyum Görevlisi de ayrıldı. En azından şimdilik kalmaya karar veren bir kişi, şirketin üst düzey reklam yöneticisi Robin Wheeler.

ABD Federal Ticaret Komisyonu, gizlilik ve uyumluluk yöneticileri şirketten ayrıldıktan sonra Twitter’ı “derin endişe” ile izliyor. Bu çıkışlar, sosyal medyayı düzenleyici emirleri ihlal etme riskine soktu, ancak Musk’ın avukatı Alex Spiro, ekibin konuyla ilgili “yapıcı bir devam eden diyalog” içinde olduğunu açıkladı.

FTC’nin Twitter’daki gelişmeleri izlemesinin nedeni, sosyal medyanın reklamcılara verilen telefon numaraları gibi kişisel bilgileri zaten kötüye kullanmasıdır. Ancak Spiro, ikisi arasındaki bağlantıyı netleştirmeden “Elon uzaya roket fırlatıyor, FTC’den korkmuyor” diyerek durumu sakinleştirmeye çalıştı.

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....
KaynakGsmarena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz