Ana SayfaOtomobilNissan Nismo'dan Yeni Hibrit Spor Otomobil

Nissan Nismo’dan Yeni Hibrit Spor Otomobil

Nismo'nun CEO'su Takao Katagiri, Nismo markası altında altında bir spor araba piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.

-

Spotify, 205 Milyon Premium Aboneye Ulaştı!

Spotify, 2022'nin son çeyreği için mali raporunu yayınladı. Spotify, 2023 yılının başıyla beraber toplamda 250...

Nissan markasının performans şirketi Nismo’nun CEO’su Takao Katagiri, Nismo markası altında altında bir spor araba piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.

İsimsiz amiral gemisi modeli, Avrupa ve ABD’de piyasaya sürülmeden önce Japonya’da piyasaya sürülecek ve muhtemelen bir hibrit aktarma organına sahip olacak, ancak tamamen elektrikli modeller de boru hattında.

Nissan spor aracı GT-R‘nin bu yılın başlarında üretimden kaldırılmasının ardından, pek çok kişi otomobilin bir elektrikli araç şeklinde sokaklara çıkıp çıkmayacağını merak ediyordu. Şirketten önceki açıklamalar, gerçek bir tam elektrikli süper otomobilin katı hal batarya gerektirdiğini ve bu teknolojinin ticari olarak uygulanabilir olmaktan hala uzak olduğunu gösteriyor.

nissan spor otomobil

Şimdi Nissan’ın katı hal batarya araştırma çabalarına gelince, şirket bu tür hücreleri üreten ilk fabrikanın 2024‘te devreye gireceğini, seri üretimin ise 2026’da başlayacağını söylüyor. Hala biraz uzaktalar.

İyi tarafı, yeni batarya teknolojisi piyasaya sürüldüğünde Nissan, üretim maliyetinin kWh başına 69$‘a düşeceğini tahmin ediyor, bu da mevcut kWh başına 122$’ın neredeyse yarısı.

-- Reklam --

Tesla Model Y’nin Direksiyon Simidi Trafikte Düştü!

Yepyeni bir Tesla Model Y'nin direksiyon simidi, aracın bir New Jersey sakinine teslim edilmesinden sadece 6 gün sonra otoyola...
Cemre Yılmaz
Cemre Yılmaz
Dijital reklamcılığın yanında web site ve gelişimlerini ilgilendiren her aracın uzmanı olmak için gelişen bir teknoloji meraklısıyım. Freelancer olarak yazar ve editörlükle de ilgilenmekteyim.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz