Ana SayfaOtomobilOpel, Mokka-e Modelinin Ömrünü Uzatıyor!

Opel, Mokka-e Modelinin Ömrünü Uzatıyor!

Alman firma çıtayı yükseltmek için aküye değil, ısı pompası ve lastiklere müdahale etti. Bu müdahaleler ile Opel, Almanya'nın en iyi otomobili seçilen Mokka-e modelinin ömrünü uzatmayı hedefliyor.

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

Yeni Opel Mokka-e, uzun mesafeli sürüş döngüsünde gerçek menzili 338 kilometreye çıkararak yoluna devam ediyor. Alman firma çıtayı yükseltmek için aküye değil, ısı pompası ve lastiklere müdahale etti. Bu müdahaleler ile Opel, Almanya’nın en iyi otomobili seçilen Mokka-e modelinin ömrünü uzatmayı hedefliyor.

Opel’in sürekli gelişimi, tam da sütunlarla ve şarj noktalarıyla savaşmak zorunda kalma korkusuyla genellikle elektrikli bir araba seçmekten çekinen müşterilere daha fazla özgürlük duygusu sunmak ana hedefler arasında yer alıyor. Yeni Mokka-e‘nin özerkliği, örneğin HVAC (ısıtma, havalandırma, klima) ve iletim sistemlerinin optimizasyonu sayesinde arttı.

opel-mokka-e-tekerlek-cepkolik

Yolcu kabinini ısıtan ve soğutan ve standart donanıma dahil olan ısı pompasının verimliliği artık geçmişe göre daha yüksek. Isı pompaları, sürüş menzili avantajıyla aküden daha az miktarda enerji emdikleri için geleneksel HVAC sistemlerinden daha verimli hale geldi.

Artan menzile katkıda bulunan ek unsurlar, yeni şanzıman oranı ve 17 inç A+ sınıfı lastiklerden başkası değildir. Ancak Opel, müşterilerine farklı şarj çözümleri sunmak gibi daha fazlasını da istiyor.

Opel Mokka-e için standart olarak sunulan en hızlı mod, pilin sadece 30 dakikada %80’e yükseltilebildiği 100 kW doğru akım modudur. Ancak 11 kW’lık üç fazlı AC şarjı veya 7 kW’lık tek fazlı şarj da mevcuttur. Üstüne üstlük, Opel Mokka-e 1,8 kW’ta şarj etmek için normal bir ev shuko prizi de kullanabilir. Mokka-e ayrıca üç sürüş modu sunar:

  • Eco
  • Normal
  • Sport

2028 yılına kadar ürün yelpazesindeki tüm ürünleri %100 elektrikli modellere dönüştürmeyi planlayan Opel, bu alanda bir hayli gelişim gösterdi. Şu anda müşteriler, küçük Opel Rocks-e’den büyük Opel Movano-e minibüse kadar on iki versiyon arasından seçim yapabiliyor.

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz