Ana SayfaAkıllı TelefonOPPO PECM10 Telefonu Geliyor – Özellikleri Neler?

OPPO PECM10 Telefonu Geliyor – Özellikleri Neler?

OPPO PECM10 kod adını kullanacak farklı tasarımlı yeni bir akıllı telefon var. Telefon hakkında bildiklerimiz neler?

-

Eylül ayını çok aktif geçirmeye başlayan markalardan biri olan OPPO, daha yeni akıllı telefonlar tanıtmayı ihmal etmeyecek. Markanın telefonları güncellenmeye ve yeni modeller eklenmeye devam edecek ama her yeni model farklı bir detaylar gelecek. Bu noktada gördüğümüz son akıllı telefon OPPO PECM10 modeli oldu.

TENAA ile ortaya çıkan telefon, tasarımsal açıdan da nasıl gözükecek ya da teknik açıdan da ne kadar başarılı olacak bunları anlayacağız. Öyle ki telefonun özellikleri şimdiden nasıl bir şeyle karşılaşılacağını gösteriyor.

İyi bir telefon mu yoksa orta segment bir akıllı telefon mu ya da tasarımı nasıl gibi sorular yanıt buluyor. Biz de bu sorular üzerinden OPPO PECM10 kod isimli akıllı telefonun detaylarını görelim.

İlginizi Çekebilir: Motorola Moto G9 Plus Özellikleri Ortaya Çıktı

OPPO PECM10 Tasarımı Nasıl?

Yeni telefonda yer alacak tasarım, daha önce kullanılmış olacak bir tasarım. Telefon ekran kısmında solda gömülü kamera denen kamera barındıracak.

Oppo Find modellerinde de diğer modellerde de gördüğümüz kare kamera bölümünün bu telefonda da aynı şekilde yer aldığı anlaşılıyor. Telefon arka kısımda çok daha farklı bir renklendirmeye gidecek ama kamera alanı aynı olacak.

OPPO PECM10

Farklı renklendirmeden de kastımız geçiş bir renk olacak olması. Üst kısımda mavi renkler alt kısımda ise kırmızı renkler bulunuyor olacak. Bu tasarım yapısı OPPO modellerine yapışmaya başladı ama marka bunu değiştirecek bir adım da atma niyetinde değil gibi gözüküyor.

Ön kısımda ekrana gömülü kamera, arka kısımda kare kamera alanı, parmak izi sensörlerinin olmadığı geçişli renk kullanıldığı bir arka kapak alanı. Bu tasarım OPPO PECM10 kod adlı akıllı telefonun da tasarımı olacak.

OPPO PECM10 Özellikleri Neler Olacak?

TENAA daha çok görsel açıdan telefonların detaylarının sızdığı bir platform. Öncellikle telefonların görsel özellikleri gözüküyor. Sonrasında ise teknik özellikler hakkında da ipuçları alınıyor. Aynı şey bu telefonda da geçerli.

İlginizi Çekebilir: Sony Xperia 5 Mark 2 Videosu Sızdı, Özellikleri Belli Oldu

Tasarımı konusunda bilgi sahibi olmayı başardığımız akıllı telefonda 6.5 inçlik bir ekran boyutu var. Geniş ekran boyutunun LCD panel ile desteklendiği ve çözünürlük kısmının ise Full HD+ olduğu anlaşılıyor.

Paylaşılan bilgilerde bu ekran için beklentilerin çok yüksek olmaması gerektiği söylendi. Bir nevi ekran orta segment akıllı telefon için tamamlayıcı özelliklerle getirilmiş. Öyle fark yaratacak bir ekran özelliği olmayacak.

OPPO PECM10

Telefon işlemci kısmında da MediaTek kullanacak. Fiyat dengesinden mi bilinmez ama son dönemde MediaTek işlemcilerinin kullanıldığı akıllı telefonların sayısı bir hayli arttı. Yeni telefon bu modellerden bir tanesi olacak.

MediaTek Dimensity serisinden herhangi bir işlemcinin olacağı söylenen telefonda RAM yine yüksek. 8 GB gibi gayet iyi bir RAM değeri göreceğiz ki bu değeri sık sık duyar olduk. Depolama alanı da haliyle minimum 128 GB olacak.

Önce 8 MP ekrana gömülü bir kamera ve arkada da 16 MP + 2 MP + 2 MP kamera olacak olan OPPO PECM10, bu ay tanıtılacak. Fiyat bilgisi ve kod adı dışında asıl telefon adını görmek için tanıtımı bekliyoruz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here