Oppo Reno 9 Pro Plus AnTuTu sonuçları göründü

Oppo, Reno9 serisinin bir Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine sahip olacağını resmen onayladı, ancak bu muhtemelen Pro+ modeli için ayrılmış durumda. AnTuTu ekipleri tarafından resmi lansmanından birkaç gün önce kıyaslamalar yaparak keşfedilen tam da bu modeldi.

Telefon AnTuTu’dan (v9) toplam 1.094.959 puan aldı. Bu, bu çipe sahip diğer telefonların elde ettiği seviyededir, ancak bir sürpriz var – testi yapan ünite, düşük saat hızına sahip bir yonga setine sahipti. Belki bu, algılamayı etkileyen bir güç tasarrufu moduydu ya da belki Oppo işleri optimize etmenin bir yolunu buldu.

Snapdragon 8+ Gen 1‘in CPU’su, ana çekirdeğini 3,0 GHz’de, orta çekirdekleri 2,5 GHz’de ve küçükleri 1,8 GHz’de çalıştırıyordu. Bu çipin tipik bir örneğinin sırasıyla 3.2GHz, 2.8GHz ve 2.0GHz’de üç kümesi vardır. Tipik bir Snapdragon 8+ Gen 1 telefon, bununla aynı şekilde yaklaşık 1,1 milyon puan alıyor. GPU’nun da saat hızının altında olup olmadığını bilmiyoruz, ancak skor çip için oldukça tipik görünüyor.

Oppo, performansı etkilemeden çipin hızını düşürmenin (böylece güç kullanımını ve ısı üretimini azaltmanın) bir yolunu buldu mu? Eğer öyleyse, Snapdragon 8+ Gen 1, yakında çıkacak olan Snapdragon 8 Gen 2 lansmanı karşısında iyi durumda kalacaktır. Resmi duyuru bu Perşembe, bu yüzden bu tür optimizasyonlar için kulaklarımızı dört açacağız.

Her neyse, test birim 16 GB RAM ve 512 GB depolama olan bir telefon üzerinden yapıldı. Bu, yine Oppo’nun LPDDR5 ve UFS 3.1’den bahseden teaser’larıyla aynı çizgide.

İşletim sisteminin Android 12 olarak listelenmesi biraz düşündürücü. 2022’nin sonunda çıkacak bir telefonun, özellikle premium bir modelin, kutusundan Android 13 ile çıkması bekleniyor. Oppo Reno8 Pro zaten kararlı ColorOS 13’ü çalıştırıyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0