Ana SayfaAkıllı TelefonOppo, Snapdragon 8 Gen 2'nin ışın izleme özelliğini anlatıyor

Oppo, Snapdragon 8 Gen 2’nin ışın izleme özelliğini anlatıyor

Sadece önceden kaydedilmiş ara sahneler değil. OPPO, Işın izlemeyi gerçekten mobil cihazlara getirdi.

-

Star Wars Jedi: Survivor Tanıtıldı!

Günümüzün en büyük kurgu evrenlerinden birine sahip olan Star Wars serisini bilmeyen yoktur. Özellikle oyunları...

Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2’yi piyasaya sürdü ve en önemli konuşma noktalarından biri, çipin donanım hızlandırmalı ışın izleme yetenekleriydi. Bugün Oppo, özelliğin bir akıllı telefonda nasıl görüneceğine dair bize bir fikir verdi.

Şirket, aşağıdaki düzgün tanıtım videosunda görülebilen bir akıllı telefondaki ışın izleme özelliklerini gösteren “Camp Guard” adlı birinci şahıs nişancı oyunu geliştirdi.

Işın izleme, yansımaların ve gölgelerin fiziksel doğruluğunu artırarak oyunları gerçeğe yaklaştırdığından çok daha gerçekçi grafikler sağlar. Oppo, 2020’de efektler ve görseller üzerinde çalışmaya başladı ve sonunda bulgularını Qualcomm ile paylaşmaya karar verdi. İki şirket, PhysRay Engine 2.0 sürücülerini, dokuların bir akıllı telefonda sorunsuz görünmesi için optimize etti. Sonuç, Snapdragon 8 Gen 2 tarafından desteklenen oda sıcaklığında bir cihazda Camp Guard’ı otuz dakika boyunca 720p 60 fps’de çalıştırıyor.

Canlı demoda askerin yansımasının petrol tankerinde göründüğünü görebiliriz, bu şimdiye kadar cep telefonlarında elde edilemeyen bir şeydi – sadece PC’ler ve oyun konsollarında mevcuttu. Gölge de sabit bir geometrik şekil olmak yerine bir açıya göre değişir.

Ekranın önünde olmayan nesneler de, mermilerin bile ışıkla etkileşime girerek grafikleri daha gerçekçi hale getirdiği Fiziksel Tabanlı Oluşturma dokuları sayesinde oluşturulabilir. Ayrıca sudaki kırılmayı, dalgalanmaları ve farklı yönlerdeki çoklu ışık kaynaklarını görebiliriz.

Oppo’nun PhysRay Motoru, gelecekte daha gerçekçi mobil oyunların önünü açması gereken oyun geliştiricileri ve yaratıcıları tarafından tamamen kullanılabilir. Motora sahip olacak bir akıllı telefon, 2023’te piyasaya çıktığında Snapdragon 8 Gen 2’yi çalıştıracağı onaylanan yaklaşan Oppo Find X.

-- Reklam --

Android telefonunuzda indirilenleri nasıl bulabilirsiniz?

Web'de gezinmek bir yaşam biçimi olduğundan, dosya indirmek çoğumuzun yaptığı düzenli bir günlük etkinliktir. Müzik, fotoğraf veya video olsun,...
KaynakGsmarena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz