Pixel 5A Türklere Hitap Ediyor! Suya Dayanıklı ve Daha Büyük Pil Hacmi!

Özellikle ülkemizde Android cihazlarla ilgili pek çok model var ve sürekli de yenileri gelmeye devam ediyor. Artan döviz kurları nedeniyle pek bir farklılık yaşanmasa da yeni çıkan çoğu cihaz aynı fiyat dengesiyle satışa sunuluyor. Pixel marka cihazlar da hem kaliteleriyle hem de varlıklarıyla oldukça iddialı bir sunum gerçekleştiriyor. Birkaç aydır uygun fiyatlı ödeme seçenekleriyle satışa sunulacak olan Pixel 5A 5G konuşuluyordu. Artık resmen ürün çıktı ve üzerinde konuşmaya başlayabiliyoruz.

Önceki modellere göre kamera ve pil ömrünü iyileştiren Pixel, sadece bir telefon değil daha fazlasını vadettiğini söylüyor. Küçük bir iş istasyonu moduyla tanıtılan Pixel 5A, özellikleriyle göz dolduran cinsten olacak.

Pixel 5A özellikleri nedir?

  • 6.34″ FHD+ ekran (60Hz)
  • Snapdragon 765G
  • 6GB of RAM ve 128GB hafıza desteği
  • 4,680mAh batarya kapasitesi
  • Ana kamera 12.2MP
  • Ön kamera 8MP
  • Stereo hoparlörler
  • Siyah renk seçeneği

Kısa bir liste yapacak olursak telefonun resmi özellikleri şu şekilde sunuluyor:

Pixel 5A su geçirme testlerinden başarıyla geçiyor!

Ülkemizde su geçirmez telefonlar uzun süredir geliyor. Bu konuda insanlar telefonun vaatlerine güvenmeyip bizzat test edebiliyor. Banyoda telefonunu test edip teknik servise gönderen pek çok kullanıcı yorumuna hepimiz şahit olduk.

Bütçe dostu bir telefon olarak satışa çıkacağını açıklayan Pixel 5A, bu konuda da etkili bir çalışma üzerinde duruyor. Uygun fiyatlı bir A serisi Android telefon arayanlar için bu ürün oldukça etkili bir çalışma sunacak.

Yarım saat boyunca 1 metre derinliğe kadar su geçirmeyen telefon, bu konudaki testleriyle oldukça başarılı sonuçlar sunuyor.

Gün içinde rahatlıkla gezmeye gidebileceksiniz

Akıllı telefonlar geliştikçe batarya konusunda da gelişimler yaşandı. Tabi aynı hızda olmasa da insanlar yeni batarya teknolojilerinin her zaman peşine düştü. Bu yüzden gün içinde rahatlıkla gezebileceğiniz bir batarya Pixel 5A batarya kapasitesi ile geliyor.

Tabi markanın övündüğü tek şey batarya ve suya dayanıklılık değil. Bir gün boyunca sorunsuz kullanım sunan marka, sürekli kullanımda bu konuda güçlü bir batarya asistanı sağlıyor. Fotoğraflar çekin, videolar çekin ve istediğiniz kadar müzik dinleyin. 4.800 mAh kapasiteli pil bir Pixel cihaz için bugüne kadar kullanılan en büyük pil diyebiliriz.

Aşırı pil tasarrufu gibi modlarla da kullanım ömrünü yükseltebiliyor ve gerekli kısıtlamalarla çok daha uzun bir kullanım moduna erişebiliyorsunuz.

Gelişmiş bir çift kamera sistemi ile kaliteli görseller

Yüksek kaliteli fotoğraflar için özenli bir deneyim sizleri bekliyor. Algoritmik yapısıyla kamera teknolojisini çok daha iyi kullanabiliyor ve bu sayede ihtiyaçlarınıza cevap yaratabiliyorsunuz.

Ayrıca bkz: Google Pixel 5a İncelemesi

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0