Pokemon GO’da Güvenlik Sorunu!

Milyonları kendine bağlamayı başaran Pokemon Go’yu Google hesabınızla beraber kullanmadan önce tekrar düşünmeniz gerecek. Detaylar haberimizde.

Henüz Türkiye’de resmi olarak sunulmayan Pokemon GO, Android’de APK dosyası ile kurularak oynayabiliyor. Pokemon GO’ya girişinizi yapmadan önce Google hesabınızı kullanmanız gerekli. Google hesabınızla Pokemon GO’yu bağlamadan önce çeşitli izinleri uygulamaya veriyorsunuz. Fakat Pokemon GO’daki bir güvenlik açığı hesabınızı da tehlikede bırakabilir.

Google hesabıyla uygulamaları bağladığınızda; takvime, konum bilgilerine ve kişilere erişim izni veriliyor fakat Pokemon GO ile bağlantı sağladığınız oyun hesabınıza tam erişim izni alıyor.

Google hesabınıza tam erişim izni verdiğinizdeyse Google hesabınızdaki tüm bilgiler görüntülenebiliyor ve bazı değişiklikler de yapılabiliyor. Fakat şifre görüntüleme ve değiştirme konusunda Google’ın taviz vermediğini belirtelim.

Pokemon GO'da Güvenlik Sorunu!

Google hesabınızdaki bilgilerin değiştirilebiliyor olması büyük bir zafiyet olarak görülse de yetkili merciler erişim izinlerinin güncellemelerle beraber düzenleneceğini belirtiyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0