Ana SayfaOtomobilPolestar bu yıl 50.000 teslimata hazırlanıyor

Polestar bu yıl 50.000 teslimata hazırlanıyor

Polestar (PSNY), İsveçli EV üreticisi 2022'nin sonuna doğru ivme kazanırken üçüncü çeyrekte halka arzından bu yana ilk kârını kaydetti. Şirket, yıl sonuna kadar 50.000 teslimatı göz önünde bulundururken, stratejik maliyet düşürücü önlemler ve artan talep Polestar'ı pozitif kazanç bölgesine itti.

-

Huawei MatePad Pro 13.2’yi Tanıttı: Çentikli Ekran, Kirin 9000s ve Devasa Pil

Huawei geçtiğimiz günlerde Çin'de heyecan verici bir ürün lansmanı etkinliği düzenleyerek merakla beklenen Mate 60...

Diğer birçok elektrikli otomobil şirketi, özellikle de genç olanlar, anlamlı karlar elde etmek için mücadele ederken ve gecikmeler nedeniyle geride kalırken, Polestar, Tesla’nın beğenisine katıldı ve halka açık bir şirket haline geldiğinden bu yana kısa sürede ilk kârlı çeyreğini bildirdi.

Polestar kısa süre önce bazı stratejik maliyet azaltma önlemleri açıkladı ve bunların işe yaradığı çok açık. Şirket, tasarımını, inovasyonunu mükemmelleştirmeye odaklanmış ve sürdürülebilirliği ana hedefi olarak belirlemiştir. Müşteriler bu mesajı çok beğeniyor gibi görünüyor, Polestar’ın bu yıl Haziran ayında halka açık bir şirket olduğunu hatırlamamız gerekiyor – 4 ay önce.

Bu yıl şimdiye kadar şirket, toplamda 30.424 araç teslim etti. Bu rakamın 9.215 adedi yalnızca üçüncü çeyrekte teslim edildi. Bu, tedarik zincirleriyle ilgili yaygın küresel sorunların neden olduğu Covid ile ilgili gecikmelere rağmen.

Polestar 5

Tüm bunlar geride kalmış gibi görünen şirket, hedefleri konusunda iyimser ve bu yıl bitmeden 20.000 otomobil daha teslim edebileceğine inanıyor. Polestar bu vaadi gerçekten yerine getirmeyi başarırsa, bu, 50.000’den fazla arabanın satıldığı ve teslim edildiği anlamına gelir.

Bu yıl şimdiye kadar kaydedilen gelir 1,48 milyar dolar ve şirket, ana şirketleri olan Volvo ve Geely’den sağlanan 1,6 milyar dolarlık bir desteğe sahip. Volvo ve Geely ile olan ilişkisi başka getiriler de sağlıyor; Polestar, diğer iki şirket tarafından on yıllar boyunca kurulan küresel bir bayilik ve servis mağazaları ağına erişime sahip.

Polestar’ın yeni pazarlara açılması için bu yalnızca mevcut showroomlarda, pazarlama kampanyalarında ve personel eğitiminde bir miktar taban alanı güvence altına almak anlamına gelir – yeni ortaklıklara veya pahalı mülk kiralamalarına ve inşaat projelerine gerek yoktur.

Polestar 6
Polestar 6

Polestar, varlık-hafif (asset-light) stratejisini kullanır ve şu anda 27 pazarda bulunmasına rağmen, şirket işletme zararlarını üçte bir oranında küçülttü ve bunun sonucunda ilk çeyrek kârı olan 299,4 milyon $’ı kaydetti. Hisse hemen hemen tepki verdi ve iyi haberin halka açıklanmasının ardından Cuma günü yaklaşık yüzde 21’lik bir artışla şu anda 5,55 dolar seviyesinde.

Önümüzdeki yıl duyurulacak ve gelecek Model 3, 2024’te çıkacak olan sportif GT Model 5 ve 2026’ya kadar yola çıkmamasına rağmen Polestar 6 çoktan tükendi – haberlerin hepsi eski Volvo şirket içi performansı için iyi.

Nissan En Yeni Konsept Elektrikli Otomobilini Tanıttı! 

Nissan, Londra'daki tasarım stüdyosunun 20. yılını kutlayan Concept 20-23 adlı yeni konsept otomobilini tanıttı. Bu sadece bir elektrikli araç...
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz