Quad HD Çözünürlük İle Gelen Akıllı Telefonlar

Gerek ekran teknolojileri gerekse de görüntü teknolojileri bir hayli gelişmeye başladı. Bundan birkaç yıl öncesine kadar HD görüntü teknolojileri maksimum çözünürlük değerleri olarak karşımıza çıkarken daha sonra ise Full HD çözünürlük desteklerinin piyasada yer almaya başladı. Fakat çok hızlı bir gelişim gösteren bu alanda son dönemde 4K çözünürlük değerlerini bile görmeye başladık. Hatta öyle ki özellikle televizyonlar için 4K çözünürlük desteği sıradanlaşmaya başladı. Tabi ekran teknolojilerinde yaşanan bu gelişme akıllı telefonlara da doğrudan etki etmeye başladı. Şu an için akıllı telefonlarda 4K teknolojisi henüz yeni yeni yaygınlaşmaya başlasa da Quad HD teknolojisinin akıllı telefonlarda daha sık kullanılmaya başlandığını da söylemek gerekiyor.

2K çözünürlük olarak bilinen ve Full HD çözünürlük değerinin çok daha üzerinde bir çözünürlük değeri sunan Quad HD teknolojisi akıllı telefonlarda da en çok önem verilen konulardan biri olarak gösteriliyor. Peki, Quad HD ekran çözünürlüğü sunan telefon serileri hangileri? Ekranlarının yanı sıra bu telefonların ne gibi teknolojilere sahip? Daha detaylı olarak bakalım.

Quad HD Çözünürlüğe Sahip En İyi Telefonlar

Xiaomi Mi Note Pro

Akıllı telefon serileri arasında Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin en başarılı serilerinden biri olan Mi Note Pro bu alanda öne çıkan ilk telefonlardan biri. Piyasaya çıktığı ilk andan bu yana satış oranları da oldukça yüksek olan seri Snapdragon 810 serisi işlemciler ile beraber geliyor. 5.7 inç ekranla beraber gelen serinin ekran çözünürlük değeri ise Quad HD olarak bilinen 2560 X 1440 değeri. Ekran özelliklerine ek olarak 4 GB Ram miktarı ile beraber gelen serinin Quad HD çözünürlüğe sahip en iyi telefonlardan biri olduğunu da söylemek gerekiyor.

 • Ekran Boyutu: 5.7 inç
 • Fiyatı: 1.000 – 1.100 TL

xiaomi-mi-note

HTC One M9

HTC ‘nin akıllı telefon serilerinden biri olan M9 serisinin tüm telefonlarında genel olarak Quad HD çözünürlük sunulmakta. Bu alanda yine en çok tercih edilen telefonlardan biri olan HTC One M9 serisinin Mediatek Helio X10 işlemcilerle beraber geldiğini de belirtelim. 4K video kayıt edebilmek ve 3 GB Ram gibi beğeni toplayan özelliklere de sahip olan serinin 32 GB depolama alanıyla beraber geldiğini de söylemek gerekiyor.

 • Ekran Boyutu: 5.0
 • Fiyatı: 1.900 – 2.000 TL

htc_one_m9

Google Nexus 6P

Google tarafından geliştirilen akıllı telefon modellerinden biri olan Nexus 6, telefonu yine Quad HD çözünürlüğe sahip ekranlarla beraber geliyor. Huawei tarafından üretilen akıllı telefonların işlemcileri ise Snapdragon 810 serisi işlemciler. İşlemcilerine ek olarak işlemcilerini desteklemek için 3 GB Ram miktarı ile beraberde gelen telefonların 128 GB değerine kadar dahili hafızaya sahip olduğunu da belirtelim. Buna ek olarak serinin Android 7.1 güncellemesini de alacağı açıklanan serinin phablet serilerinden de biri olduğunu söylemek gerekiyor.

 • Ekran boyutu: 5.7 inç

google-nexus-6p

Motorola DROID Turbo 2

Yine yüksek çözünürlük değerine sahip olan akıllı telefonlardan biri olarak karşımıza çıkan serinin yine üst seviye bir akıllı telefon olduğunu da söylemek gerekiyor. İçerisinde Snapdragon 810 serisi işlemcilere yer veren akıllı telefonların 3 GB Ram miktarına sahip olduğunu da söylemek gerekiyor. Sadece Ram değerinin bile performans konusunda büyük bir ayrıcalık sunduğu seride yine ekran çözünürlüğü olarak Quad HD tercih edilmesi de görüntü kalitesi konusunda serinin yine beğeni toplamasını sağlıyor.

 • Ekran boyutu: 5.4 inç

droid-turbo-2

LG V20

Bu alanda biraz daha yeni ve biraz daha yüksek donanım özellikli serilere geçersek karşımıza gelen ilk cihazlardan birisi de LG V20 akıllı telefonları. Yine üst segment üyelerinden biri olan telefon özellikleriyle büyük oranda beğeni toplamayı da başarmış olan bir telefon serisi olarak bilinmekte. V10 serisinden sonra gelen modelin en başarılı işlemci serilerinden biri olan Snapdragon 820 işlemcileri telefonun performansını bir hayli arttırıyor. Buna ek olarak 4 GB Ram ile beraber gelmesi de modelin bir başka artısı. Ayrıca serinin 5.7 inç ekran ve 64 GB dahii depolama ile beraber geldiğini de belirtelim.

 • Ekran boyutu: 5.7 inç
 • Fiyatı: 770 dolar

LG-V20

Samsung S7 Edge

Tabi Quad HD ekran denildiğinde akla ilk gelen başarılı telefonlardan bir tanesi de Samsung’un şu an için en güncel amiral gemisi modeli olan S7 Edge serisi akıllı telefonları. 5.5 inç ekran ile beraber gelen akıllı telefonların Quad HD çözünürlüğü sayesinde görüntü kalitesi de oldukça yüksek. 4 GB Ram miktarına sahip olan seri akıllı telefon alanında en çok tercih edilen ürünlerden de biri olarak gösteriliyor. Tabi modelin satış rakamlarının da Samsung verilerine göre bir hayli fazla olduğunu da belirtelim. Şimdilerde ise modelin renk değişimi yapılmış yeni tasarımları piyasaya sürülmeye hazırlanmakta.

 • Ekran Boyutu: 5.5 inç
 • Fiyatı 2,640 TL

galaxy-s7-edge

LG G5 Quad HD

LG’nin amiral gemisi akıllı telefon serilerinden biri olan G5 şu an için markanın G serisinin en güncel versiyonu olarak biliniyor. LG G5 ilke beraber gelen özelliklerde yine üst seviye akıllı telefon özellikleri. Zira seride Snapdragon 820 işlemciler ile beraber yine diğer modellerde olduğu gibi 4 GB Ram bellek miktarı gelmekte. Hem yeni seri işlemcileri hem de Quad HD çözünürlük değerleri ile beraber seri yine en çok tercih edilen akıllı telefon serileri arasında.

 • Ekran Boyutu: 5.3 inç
 • Fiyatı: 2.000 TL

lg-g5

Gelişen teknoloji ile birlikte bir bir piyasaya çıkmaya başlayan akıllı ayakkabılar hakkında bilgi almak isterseniz Akıllı ayakkabı serileri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
 • Total (0)
Karşılaştır
0