Ana SayfaOyunRenault Trucks ETS 2 Tasarım Yarışmasını Enes Bolat Kazandı!

Renault Trucks ETS 2 Tasarım Yarışmasını Enes Bolat Kazandı!

Renault Trucks'ın Euro Truck Simulator 2 oyunu içerisinde düzenlediği bir tasarım yarışmasında 5.000 katılımcı arasından birinci olarak Enes BOLAT çıktı. İşte detayları..

-

Bilindiği üzere günümüzdeki en gerçekçi ve yoğun bir oyuncu kitlesine sahip olan ETS 2 oyunu içerisinde Renault Trucks bir tasarım yarışması düzenledi. Şirket bu yarışmayı oyun içerisinde sunduğu yeni T ve T Hight model yeni çekicileri için düzenledi. Böylelikle daha iyi bir tasarım detayları sunmaya isteyen Renault Trucks, ETS 2 platformunda bu yarışmayı düzenleme kararı almıştı.

5 binin üzerinde bir katılımın olduğu yarışmanın birincisi ise 18 yaşındaki lise öğrencisi Enes BOLAT oldu. Mayıs ayında başlayan bu yarışmaya tüm dünyadan birçok tasarımcı ve oyuncu insanlar katıldı. Enes BOLAT ise yıllardır uğraştığı ve geliştirdiği tasarım yeteneğini bu yarışmada bir Renault Trucks T High modeli üzerinde uygulayarak gösterdi.

Yarışmanın birincisi ise Renault Trucks ve ETS 2‘nin yayıncısı olan SCS Software‘nin birçok ülkeden katılan katılımcılarında olduğu ortak bir Twitch yayınında açıklandı. Bu yarışmayla birlikte Türkiye’ye birincilik kazandıran Enes BOLAT’ın bu tasarımı oyunun içerisinde dahil edildi ve adını da birçok ülkeye duyurmuş oldu.

Enes, iki haftalık bir çalışmanın sonucu olan bu tasarımı yaparken, ralli arabalarından ilham aldığını dile getirdi. Ayrıca Enes, ” Özel bir yazılım kullanarak bir şablon oluşturdum, sonra onu modelledim ve oyuna aktardım” açıklamasını yaptı. Renault Trucks bu birinciliğin ardından Enes ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here