Ana SayfaOyunRocket League İncelemesi - Editör Özel

Rocket League İncelemesi – Editör Özel

-

Arabalarla futbol oynamaya çalışmak çok mantıklı bir fikir gibi durmuyor ancak oyuna başladığınızda düşünceleriniz değişiyor.

Son dönemin popüler oyunlarından olan Rocket League, aslında 2008 yılında piyasaya çıkan Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars isimli (ne kadar da hoş bir isim) oyunun devamı olarak görülebilir. Aynı yapımcı tarafından geliştirilen oyun Psyonix imzası taşıyor.

Rocket League İncelemesi

Oyunda yapılması gereken aslında oldukça basit, kontrolümüzde olan süper güçlü arabamızla mekanik bir topu rakip kaleye doğru götürmek. Oyunun keyif veren eğlenceli kısmı işte burada ortaya çıkıyor, RC kategorisinde diyebileceğimiz arabalarımızı kontrol etmek oldukça zor oluyor, oldukça hassas kontrolleri olan oyunu oynarken biraz sinirlenmeniz normal olacaktır.

Oyunun önceki versiyonu ”adı lazım değil, yukarıda uzunca olan” oyunla aralarında pek fark olmadığını ancak top dinamiklerinde oldukça gelişmiş artık top gerçek bir futbol topu gibi hareket edebiliyor. Stadyum ve saha grafiklerinin de geliştirildiği ilk olarak göze çarpıyor.

Rocket League İncelemesi

Oyunun oynayışında sahanın işlevi çok önemli, halı saha mantığındaki sahada duvarları pas vermek için kullanabiliyoruz. Hatta yüksek bir hıza ulaşırsanız arabanızla sahanın tavanına kadar çıkabilirsiniz. Sahanın üzerinde bulunan belirli noktaların üzerinden geçtiğinizde bazı ”boost”lar elde edebiliyorsunuz bu sayede yüksek hızlara ulaşmanız daha kolay oluyor. Rakiplerimize bir futbol maçındaki kadar kibar davranmamızın gerekmiyor olması oyunu daha eğlenceli kılan özelliklerden bir tanesi. Onlara sertçe çarparak yoldan çıkarabildiğimiz gibi yeterince uğraşırsak infilak bile ettirebiliyoruz.

Rocket League’in Modları

Oynayış bilgileri üst paragraflarda verdik, şimdi oyunun modları hakkında konuşabiliriz. Oyuna ilk girdiğimizde ”bize de mi alıştırma” diye tepki verdiğimiz alıştırma bölümleri karşımıza çıkıyor. Bu bölümleri ne kadar önemsemiyor olsanız da Rocket League için alıştırma etaplarını geçmeniz size daha rahat bir oyun sunacaktır.

Oyunu ister tek başınıza isterseniz de dört kişiye kadar çoklu oynayabiliyorsunuz, özellikle 2’ye 2 karşılaşmaların oldukça eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz.

Rocket League İncelemesi

En önemli mod ise multiplayer, oyunu tek kişilik modda iyice kavradıktan sonra bu moda geçiyoruz aksi taktirde ağır mağlubiyetler almak sizi oyundan soğutabilir. Rocket League’i tek kişi oynamak bir yerden sonra can sıkıcı olduğu için çoklu oyuncu modu oyunun en güzel yanı olarak karşımıza çıkıyor.

Playstation 4 ve PC platformlarında bulunan oyunun en güzel özelliklerinden biri de ”cross-play” yani PS 4 ve PC kullananlar aynı sunucular üzerinden oyuna dahil olabiliyorlar.

Tasarım

Oyun Unreal Engine 3 kullanılarak geliştirilmiş, dikkatimizi çeken önemli özelliklerden biri de kullanılan kaplamalar, bu detayların yüksek seviyede tutulması oyunun gözümüze hoş gelmesini sağlıyor. Sahalar da bahsettiğimiz gibi çok büyük özenle hazırlanmış ve oyunun keyfini gerçekten çok yukarılara taşıyor.

Rocket League İncelemesi

Kullandığımız arabalarında farklı farklı tasarımları olduğunu ve bunları isteğimize göre kişiselleştirebildiğimizi de ekleyelim, oyunda arabamıza takabileceğimiz bir Türk bayrağı bile bulunuyor. Tasarım ve grafik konusunda yeterli ve üst seviyeye yakın bir performans aldığımızı söyleyebiliriz.

Son Sözler

Oyuna dışardan baktığınız oldukça saçma gözüküyor olsa da sizi oldukça eğlendireceğini garanti edebilirim, bu oyun Playstation 4’te PS Plus ile beraber ücretsiz olarak geliyor, Steam’de ise 31 TL gibi uygun bir fiyat etiketine sahip, verdiğiniz parayı hak ettiğini belirtmeme gerek bile yok !

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here