Ana SayfaAkıllı TelefonSamsung Galaxy A52, Android 13 ve One UI 5'i alıyor

Samsung Galaxy A52, Android 13 ve One UI 5’i alıyor

One UI 5 beta programında yer almayan Galaxy Z Flip 4 ve Fold 4 cihazlarıyla birlikte Samsung Galaxy A52'de Android 13 ve One UI 5 güncellemesini alıyor.

-

Apple, Ülkemizdeki Ürünleri Yeniden Zamladı!

Günümüzün en büyük teknoloji markalarından Apple, ülkemizdeki ürünlerine yeniden zam yaptığı açıkladı.Geçtiğimiz ayda da ülkemizdeki...

Samsung, TouchWiz döneminde yavaş ve var olmayan yazılım desteği nedeniyle geniş çapta eleştirildi. Ancak yıllar içinde bu alanda önemli gelişmeler kaydetti ve One UI 5 ile Koreli dev çıtayı tamamen yeni bir seviyeye yükseltti. Galaxy S22, Samsung’un istikrarlı sürümünde Ekim ayı sonlarında kararlı Android 13 yapısını alan ilk cihazdı. O zamandan bu yana bir aydan kısa bir süre içinde şirket, eski amiral gemisi ve premium cihazlarının birçoğunu One UI 5’e güncelledi. Şimdi, Android 13’ü tatma sırası Samsung’un 2021’deki en iyi orta sınıf telefonu olan Galaxy A52‘de.

Galaxy A52’nin One UI 5 aygıt yazılımı şu anda Rusya’da yayında, A525FXXU4CVJB yapı numarasını taşıyor ve Kasım 2022 güvenlik yamasını içeriyor. Önümüzdeki haftadan itibaren dünya çapında daha fazla bölgeye daha geniş bir sunum başlamalıdır. Galaxy A52, Android 11 ile piyasaya sürüldü ve Android 12 güncellemesini 2021’in sonlarında aldı. Bu, telefon için üçüncü büyük işletim sistemi sürümüdür. Samsung, A52 için dört yıllık işletim sistemi güncellemesi vaat ediyor, bu nedenle gelecek yıl Android 14 güncellemesini de alması gerekiyor. Ayrıca Ağustos 2025’e kadar güvenlik yamaları almaya devam edecek.

Etkileyici bir şekilde, Galaxy A52, kararlı Android 13 yapısını alan ilk orta sınıf Samsung telefonu değil. Galaxy A53, A33, A73 ve Galaxy M32/52, One UI 5 güncellemesini aldı.

Ayrıca Samsung, Güney Kore’de Galaxy Z Flip 4 ve Fold 4 için kararlı One UI 5 ürün yazılımını yayınladı. Son Android 13 derlemesi ilk olarak geçen hafta bu cihazlara sunuldu, ancak beta programının üyeleriyle sınırlıydı. Ürün yazılımının kullanılabilirliği önümüzdeki haftalarda daha fazla ülkeye yayılmalıdır.

Samsung dışında OnePlus, son birkaç yılda piyasaya sürülen bir dizi cihazını Android 13’e güncelleyen tek Android üreticisidir.

-- Reklam --

iOS 17 ve getirdiği tüm yenilikler

Apple, düzenlediği WWDC 2023 geliştirici konferansında iOS 17 sisteminin lansmanını duyurdu. Apple'ın iOS 17'si, iPhone kullanıcıları için en çok...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!