Ana SayfaAndroid HaberleriSamsung Galaxy S22 Serisi İçin Android 13 Güncellemesi Ekim Ayında Yayınlanacak

Samsung Galaxy S22 Serisi İçin Android 13 Güncellemesi Ekim Ayında Yayınlanacak

One UI 5'e gelecek yeni özelliklerden bazıları, telefon aramalarını mesaj yazarak cevaplayabilen Bixby Text Call'u içeriyor. Bixby, metni sese dönüştürebilecek ve arayanla paylaşabilecek. Ayrıca, arayanın sesini metne dönüştürerek ne söylediğini de gösterecek.

-

TV+ Nedir – Alınır Mı ? İçerikleri

Son zamanlarda sosyal medyada gezinirken karşınıza çıkan bir akış hizmetini farkettiniz mi ? Anna Rice'ın...

Samsung Geliştirici Konferansı 2022 sırasında SamsungAndroid 13 işletim sistemine dayalı One UI 5.0’ı resmi olarak tanıttı. Güney Koreli teknoloji şirketi, S22 serisine bu ay (Ekim) yeni işletim sistemi yükseltmesinin uygulanacağını doğruladı.

Şimdiye kadar şirket, bazı pazarlarda Galaxy S22 serisi için One UI 5.0’ın dört beta sürümünü kullanıma sundu. Dördüncü beta güncellemesinin sonuncusu olup olmayacağı belli olmasa da S22 kullanıcılarının bu ayın sonuna kadar kararlı güncellemeyi alacağı kesin.

Galaxy S22Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra‘nın One UI 5.0 tabanlı Android 13 işletim sistemi yükseltmesini alan ilk Samsung telefonları olacağını da belirtelim.

One UI 5’e gelecek yeni özelliklerden bazıları, telefon aramalarını mesaj yazarak cevaplayabilen Bixby Text Call’u içeriyor. Bixby, metni sese dönüştürebilecek ve arayanla paylaşabilecek. Ayrıca, arayanın sesini metne dönüştürerek ne söylediğini de gösterecek.

Rutinler, kullanıcının faaliyetlerine dayalı olarak bir dizi eylemi tetikleyebilecek. Modlar uyku, rahatlama, egzersiz ve sürüş için özelleştirilmiş ayarlar oluşturabilecek. One UI 5.0, Android 13’ün Material You tasarımının daha derin entegrasyonunu vaat ediyor. 

Diğer özelliklerinden bazıları, widget’lar, görüntülerden metin çıkarma, Quick Share, Smart View ve Samsung DeX gibi seçeneklere sahip yeni bir Bağlı cihazlar menüsü, bir güvenlik ve gizlilik panosu, yeni bir Dinamik kilit ekranı, çoklu kullanıcı desteği ve daha fazlasını içeriyor.

-- Reklam --

Netflix’te En Çok İzlenen Filmler – Haziran 2023

Netflix'te en popüler filmlerden haberdar mı olmak istiyorsunuz ? İşte size harika bir fırsat! Bu ayın top listesinde birbirinden...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!