Ana SayfaTeknoloji HaberleriSamsung Galaxy Watch4, Watch4 Classic, 5nm Yonga Seti ile Tanıtıldı

Samsung Galaxy Watch4, Watch4 Classic, 5nm Yonga Seti ile Tanıtıldı

Samsung, Galaxy Watch 4, Watch 4 Classic akıllı saat modellerini tanıttı. Bizleri şaşırtan özellik ise bu giyilebilir cihazlarda Wear OS tabanlı One UI Watch arayüzünün kullanılması oldu.

-

Samsung‘un Wear OS tabanlı One UI Watch ile ilk giyilebilir ürünleri olan Galaxy Watch4 ve Galaxy Watch4 Classic akıllı saatlerine merhaba deyin. Bu cihazlar, modaya uygun bir tasarıma ve bir dizi sensöre sahiptir, ancak en önemlisi Wear OS’deki ilk 5 nm yonga setleridir.

Samsung Galaxy Watch4, lastik bantlı ve şirketin dijital çerçeve dediği modern, şık bir seçenek sunar. Galaxy Watch4 Classic ise döner çerçeve ve paslanmaz çelik gövdeye sahiptir. Farklı tasarımlara rağmen, ikisi de donanım özelliklerinin büyük çoğunluğunu paylaşıyor.

Samsung Galaxy Watch 4 Özellikleri

Samsung Galaxy Watch4, 44mm (1.36” ekran) ve 40mm (1.19” ekran) boyutlarında gelirken, Watch4 Classic aynı ekran çaplarını korurken 46mm ve 42mm seçeneklerine sahip. Her iki modelin de piksel yoğunluğu 330PPI olarak geliyor.

Samsung, Watch4 serisinin pek çok yeni özellik ve tamamen yeniden tasarlanmış 3’ü 1 arada sensörle sağlık bilincine sahip kişilere yönelik olduğunu söylüyor. Galaxy Watch4 cihazlarının arkasındaki Samsung biyoaktif sensörü, PPG (hacim ve kan akışını tespit eden bir teknik), EKG (kalp ritmi) ve BIA’yı (vücut kompozisyonunu değerlendirme yöntemi) ölçer.

Biyoaktif sensör üçünü de okurken, aslında tarayıcının etrafındaki gümüş çerçevedeki ve yana monteli iki tuştaki EKG ve vücut kompozisyonu için elektrotlardan bilgi toplar. Artık özellik, performansından ödün vermeden daha akıcı hale getirildi.

Ayrıca bkz: Samsung Galaxy Watch 4, HarmonyOS’u Desteklemiyor!

Ayrıca, Wear OS tabanlı One UI Watch sayesinde, giyilebilir cihazlar 100’den fazla farklı fitness aktivitesini izleyebilir ve bazıları yoga veya aerobik gibi Samsung TV’ye aktarılabilir.

Uyku yönetimi Galaxy Watch4 ve Galaxy Watch4 Classic‘te de geliştirildi – horlama algılama, uyurken sürekli kan ve oksijen takibi bulunuyor. Günlük deneyim artık Samsung uygulamaları, temel Google uygulamaları ve hatta bazı üçüncü taraf platformları saatte zahmetsizce çalıştırıyor.

Samsung Galaxy Watch4 Classic
Samsung Galaxy Watch4 Classic

Bir UI Watch artık telefonunuzdan DND modunu, engellenen arayanları ve önemli alarmları senkronize edebilir. Ayrıca, telefonda bir uygulama yüklüyse ve saatle uyumluysa, Samsung bunu giyilebilir cihaza da otomatik olarak yükleyecektir.

Ayrıca çeşitli hareketler için destek bulunur. Aramayı onaylamak için bileği sallayın, reddetmek için bileği sallayın veya önceden tanımlanmış bir özellik için çift tıklama (knock-knock) hareketini kullanın.

Samsung Galaxy Watch4

Tüm bu kurulum, Samsung‘un giyilebilir cihazlar için geliştirilen en yeni 5nm yonga seti olan Exynos W920 tarafından desteklenmektedir. Bu işlemci 4G LTE Cat.4 modemi getiriyor ve Always-On Display (Sürekli açık ekran) için özel bir çekirdeğe sahip. Saatler 1.5GB RAM ve 16GB dahili depolama alanına sahip.

Pil kapasitesi, daha büyük için 361 mAh ve daha küçük boyut için 247 mAh‘dir. Pili 0’dan 100’e “iki saatin altında” şarj ederken, tek şarjla 40 saate kadar kullanım sunabilir.

Galaxy Watch4, Siyah ve Gümüş renklerinde geliyor; 44 mm özel bir Yeşil renge sahipken, daha küçük olan 40 mm Pembe Altın renginde de satın alınabilir. Yalnızca Bluetooth özellikli 40 mm saat için Avrupa fiyatı yaklaşık 269 €’dur.

Samsung, Galaxy Watch4 Classic’i Siyah veya Gümüş renk seçenekleriyle sunuyor. Yalnızca Bluetooth 42mm seçeneği için fiyatlar 369€’dan başlıyor. Tüm sürümler 27 Ağustos‘tan itibaren satışa sunulacak.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here