Ana SayfaOyunSea of Thieves Nedir?

Sea of Thieves Nedir?

-

Uzun süredir çıkışı beklenen ve son haftada Twitch’e damga vurmayı başaran korsancılık oyunu Sea of Thieves nedir, ne değildir? Hep beraber öğreneceğiz.

30 yıllık bir tarihi olan oyun stüdyosu Rare adlı İngiliz oyun stüdyosu, bugüne dek Banjo-Kazooie, Perfect Dark, Killer Instinct, Donkey Kong ve Golden Eye 007 gibi güzel yapımların altına imzasını atmıştı. Oldukça uzun zaman önce hatta tam olarak Haziran 2015 yılındaki E3 fuarında duyurulan Sea of Thieves’in Microsoft konferansında  Xbox One ve Windows 10 için geliştirildiği açıklandı. Şimdi birden oyun sektöründe adı duyulmaya başlayan yapım hakkında daha fazla bilgiyi sizlerle buluşturmaya geçelim.

Sea of Thieves basit bir anlatımla online korsancılık oyunudur. Yıllardır karşımıza birçok korsan temalı oyun çıkıyor, peki bu oyunun farkı ne? Sea of Thieves oyununda korsancılık ile ilgili neredeyse her detay düşünülmüş. Son derece basit bir şeymiş gibi dursa da bu detaylar oyuna öyle bir hava ekliyor ki tercih edilen grafik tarzına rağmen korsan havasına rahatça girebiliyorsunuz. Oyunun gerçekçi bir görsel yapısı olmadığı eleştirisi yakın zamanda Fortnite’a da yapılmıştı ancak oyun şimdilerde en popüler zamanlarını yaşıyor. Bu oyunda da tercih edilen görseller oyuna keyifli bir açı ve birçok kullanıcı için harika bir renk katıyor.

Sea of Thieves’i tanıtırken bahsettiğimiz online ifadesini biraz daha açacak olursak; oyunda tek bir korsanı oynama şansını var ancak bağlandığınız sunucudaki tek korsan siz olmuyorsunuz. Açık denizde oyuncuların kontrol ettiği birçok korsan gemisi bulunuyor. Bunların tamamı da sizi ve sahip olduğunuz ganimeti çalmak için can atıyor. Eğer tek başınıza kapışmak istiyorsanız, sizi son derece zorlu bir yolcuğun beklediğini şimdiden belirtelim. Gemiler ilk karşılaştıklarında top atışları ve dürbünlü silahlar sahne alıyor, mesafe azalıp yakın çatışma başlayınca kılıç ve silahlar güverteyi sarıyor. Yani görev tamamlamak yerine diğer oyuncuların ganimetlerini de çalmayı tercih edebilirsiniz.

Sea of Thieves’de neler yapabilirsiniz?

Hala kapalı beta sürecinde olan oyunun tüm özellikleri kullanılamıyor olsa da yayınlanan videolarda oyun hakkında birçok detay ortaya çıktı. Oyunun temellerinden başlamak gerekirse hikayenize yalnız bir korsan olarak başlayabileceğiniz gibi, arkadaşlarınızla bir grup oluşturup kalabalık mürettebata sahip bir gemiye de katılabilirsiniz. Oyunda iki farklı gemi türü bulunuyor. Oyuna başladıktan sonra paranızı arttırmak için görevleri alıp tamamlamanız gerekli. Başlangıç seviyesinde sandık bulup teslim etmek küçük paralar kazandırıyor, seviyeniz yükseldikçe daha büyük ödüle sahip sandıklar karşınıza çıkıyor. Kapalı betada bulunmuyor olsa da oyunun tam sürümünde hayvan teslimatı, kelle avcılığı, erzak toplama gibi görevler de bulunacak.

Oyunun en temel görevi olan hazine avcılığı, Gold Hoarder Shopkeeperdan alınan tüm görevlerde belli adalara yolculuk edip, gömülü hazineleri sizlere bulduruyor. Son derece basit gözüküyor olsa da görevin temelleri son derece eğlenceli bir yapıya sahip. Kimi görevlerde hazinenin yeri net olarak belirtilirken kimilerinde bahsedilen yeri ipuçlarını kullanarak bulmak gerekiyor. Bazı sandıkların taşıyana sarhoş etkisi yaratıp, meyhane gürültüsü saçması, bazılarının ağlıyor oluşu ve geminizi suyla dolduruyor olması gibi detaylar oyunu daha keyifli hale getiriyor.

Sea of Thieves nereden ve ne kadara satın alınıyor?

Oyun iyi güzel fakat en çok merak edilen sorulardan birisi oyunun nasıl temin edileceği konusundaki detaylar. Oyun maalesef Steam üzerinden satış gerçekleştirmiyor. Yani oyunu Steam’de bulamadığınız için üzülmeyin. Microsoft, son yıllarda izlediği politika gereği bazı oyunlarını yalnızca Microsoft Mağazası ve Xbox Mağazası üzerinden satışa sunuyor. Oyunun satış fiyatıysa 260 TL olarak belirlenmiş. Fiyatı biraz tuzlu olan oyunu denemek istiyorsanız, kesenin ağzını biraz açmak zorundasınız.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here