Ana SayfaOtomobilSquad'ın Solar City Arabası ABD'de de Satışa Çıkıyor!

Squad’ın Solar City Arabası ABD’de de Satışa Çıkıyor!

Squad, Solar City arabasını Avrupa'da vaat ettiği fiyatla ABD'de de satışa çıkarıyor.

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

Squad, Solar City arabasını ABD’de 6.250$‘a piyasaya sürecek. Bu, Avrupa’da vaat ettiği rakamla aynı. Otomobil, Hollanda, Belçika, Fransa ve Almanya’da ön sipariş olarak 6.250 €’ya satılıyor. Avrupa’da olduğu gibi, Squad da belirli bir çıkış tarihi taahhüdünde bulunmadı.

Squad Solar City arabası, arka tekerleklerinde iki adet 2kW motor ve ayrıca kolayca değiştirilebilen dört adet 1,6kWh pil paketi bulunan iki koltuklu küçük bir elektrikli araçtır ve Solar City, arabasını kapalı tatil köyleri veya parklarda yolculuk paylaşımı için bir filo arabası olarak hizmet etmede kullanıyor.

Ancak adından da anlaşılacağı gibi küçük Squad elektrikli aracının çatısında bir de güneş paneli var. Güneşli bir günde 31 km’ye kadar menzil sunabilmelidir.

Squad, Robert Hoevers ve eski Lightyear üyesi Chris Klok’un Hollanda projesidir. Hoevers, ABD lansmanı hakkında yorum yaptı ve ekibin EV’yi Ocak ayında Las Vegas’ta CES’te görücüye çıkaracağını söyledi:

ABD’den özellikle paylaşım platformları, güvenlikli siteler, kampüsler, (sahil) tatil köyleri, turizm, şirket arazileri, oteller ve tatil köyleri, eğlence parkları ve iç pazarlar gibi pazarlara büyük bir ilgi görüyoruz.

ABD’de, Squad Solar Şehir Arabası bir LSV (düşük hızlı araç) olarak sınıflandırılacaktır, yani yaklaşık 25 mph (40 km/s) maksimum hıza çıkabilir ve çoğu eyalette bir tane sürmenize izin verilir.

Squad, Solar City Car’ın ABD’de CES’te lansmanı için potansiyel ortaklarla bağlantı kurmaya çalışacak. Muhtemelen, araç paylaşım yeteneklerini kullanarak araç paylaşım hizmetlerini hedefleyecektir.

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Cemre Yılmaz
Cemre Yılmaz
Dijital reklamcılığın yanında web site ve gelişimlerini ilgilendiren her aracın uzmanı olmak için gelişen bir teknoloji meraklısıyım. Freelancer olarak yazar ve editörlükle de ilgilenmekteyim.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz