Ana SayfaOtomobilSUV Otomobiller Geçmişte mi Kalacak?

SUV Otomobiller Geçmişte mi Kalacak?

Birçok marka CEO'su, SUV otomobillerin geçmişte kalacağını düşünüyor. Tamamen elektrikli pazarda kendilerine yer bulamayabilirler ancak geleneksel SUV'lerin fanatik hayranı çok fazla.

-

240W Şarjlı Realme GT Neo5 9 Şubat’ta Geliyor!

Realme, GT Neo5'in 240 W hızlı şarj özelliğine sahip ilk akıllı telefon olacağını doğruladı ve...

Yakın tarihli bir röportajda Citroen’in CEO’su Vincent Cobee, SUV günlerinin geçmişte kalacağını söyledi. İlginçtir ki, Peugeot’nun CEO’su da SUV’ler için benzer bir durum öngörüyor.

Vincent Cobee’nin öngörüsüne ilişkin gerekçesini tartışmak zor. Citroen’in patronu, modern elektrikli araç SUV’lerin çoğunun tam teşekküllü SUV’lardan biraz daha uzun sedanlar olduğuna belirtiyor.

Aynı aerodinamiğe sahip bir sedanın, benzer boyuttaki bir SUV ile karşılaştırıldığında size 80 km’ye kadar ekstra otonomi sağlayacağını iddia ediyor. Bu nedenle, elektrikli otomobiller piyasayı devraldıkça “uzun sedanların” daha kalıcı olacağı tahmin ediyor, ayrıca geleneksel SUV’lerin tamamen elektrikli bir pazarda anlamı olmayacak.

suv gecmiste kalacak uzun sedan

Geleneksel SUV’lar başlangıçta daha ağırdır, ağırlık ve maliyet farkını daha da artıran ekstra sürtünme nedeniyle daha büyük bataryalara ihtiyaç duyarlar. Ve elektrikli araçlara geçişle verimliliğin peşinden gideceksek, gereksiz yere uzun, aerodinamik açıdan verimsiz form olgularında ısrar etmek mantıklı değil.

Yine de, geleneksel SUV sınıfının pek çok fanatik hayranı var, bu yüzden tamamen ortadan kalkacağından şüpheliyiz. Pazar payını kaybedecek, ancak her zaman onun için bir niş olacak.

-- Reklam --

Playstation Plus Şubat Ayı Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Günümüzün en ünlü oyun devlerinden biri olan Playstation yeni yıla girerken rakiplerinden geri kalmamak için muhteşem bir kampanya başlatmayı...
Cemre Yılmaz
Cemre Yılmaz
Dijital reklamcılığın yanında web site ve gelişimlerini ilgilendiren her aracın uzmanı olmak için gelişen bir teknoloji meraklısıyım. Freelancer olarak yazar ve editörlükle de ilgilenmekteyim.
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz