Ana SayfaTeknoloji HaberleriTelevizyon Fiyatları Sonunda Düşüyor...

Televizyon Fiyatları Sonunda Düşüyor…

LCD panellerin fiyatı bir yıldan fazla bir süredir artıyor. Sonuç olarak, 2021'in başlarından itibaren televizyonlar pahalılaştı. Neyse ki, nihayet fiyatların düşmesini bekleyebiliriz.

-

TV fiyatları 2021’in başından beri artıyor. Bunun nedeni, uzun süredir devam eden küresel LCD panel sıkıntısı olarak biliniyor. Bu eğilimin 2021’in ikinci yarısında değişeceği söyleniyor. Bunun nedeni TV üreten şirketler arasındaki artan rekabet olacak.

LCD panellerin fiyatı bir yıldan fazla bir süredir artıyor. Sonuç olarak, 2021’in başlarından itibaren televizyonlar pahalılaştı. Neyse ki, nihayet fiyatların düşmesini bekleyebiliriz. Yeni raporlar bunun nedenini de açıkladı.

Araştırma firmasına göre LCD TV panellerinin fiyatı 2021’in 3. çeyreğinden itibaren düşmeye başladı. Bu eğilimin 2021’in ikinci yarısında da devam etmesi bekleniyor.

Panel fiyatlarındaki düşüş, televizyon üreticileri arasındaki rekabet, Çinli ve Güney Koreli televizyon üreticileri arasındaki kârlılık farkının artması ve güçlü pazarlık gücünden kaynaklanacak. Tedarik zincirini tahmin etmek artık zorlaştığından, şirketlerin durumdan yararlanmak için rekabetçi stratejilere ihtiyacı var.

Ayrıca bkz: Bu Ay Satışa Çıkacak Telefonlar – Eylül 2021

Redmi-TV

Her şey yolunda giderse, şirketler televizyonlarının fiyatını artırmayı bırakacaklar. Şu an için yapabileceğimiz tek şey en iyisini ummak. Sonuçlar muhtemelen 2021’in son çeyreğinde görünmeye başlayacak.

İlginizi Çekebilir: Yılın En İyi Televizyonları – 2021

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakIt Home

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here