Ana SayfaOtomobilTesla Araçları için Yeni Bir Güncelleme Yayınladı

Tesla Araçları için Yeni Bir Güncelleme Yayınladı

-

Elektrikli araçları ve otonom araç teknolojilerinde öncü firmalardan biri olan Tesla, özellikle son dönemde yeni araçlarıyla kendisini kanıtlamayı başardı. Model 3 serisiyle beraber bazı üretim sorunları yaşanmış olsa da teslimatlarına ve satışlarına devam eden markanın, bir yandan yeni araç teknolojileri geliştirilmeye devam ederken bir diğer yandan ise araçlar için yazılım geliştirme adımlar devam ediyor. Öyle ki Tesla araçları için, yazılım konusu oldukça önemli.

Hem elektrikli ataç kullanımı konusunda hem de araç içerisinde yer alan otonom sistem konusunda yazılım desteğinin bir hayli öne çıktığını görüyoruz. Bunun farkında olan Tesla, zaman zaman araçlarını yeni sistemlerle beraber güncelliyor. Son güncellemede otonom sürüş sistemi için sunuldu.

Tesla Güncellemesi İle Yeni Otonom Sürüş

Yeni güncellemenin ilk büyük yeniliğinin otonom sürüş modları olduğu belirtiliyor. Araçlar için yayınlanan bu güncelleme sistemi sayesinde, kıvrımlı yollarda ve daha kavisli yollarda otonom sistemlerin çok daha başarılı bir şekilde çalışması sağlanıyor.

Özellikle kavisli yollarda yaşandığı belirtilen sorunların önüne geçeceği belirtilen güncellemenin, bazı kaza örneklerine göre hazırlandığı belirtiliyor. Daha önce araçtan kaynaklı olarak, otonom sürüş modunda yaşanan ve basına da yansıyan kazalardan örnekler alarak geliştirilen yeni güncellemenin, araç sistemlerini çok daha geliştireceği kesin. Fakat bu geliştirmelere rağmen Tesla tarafından yapılan açıklamada uyarılara da yer veriliyor.

Tesla

Her ne kadar sistem daha da akıllandırılmış olsa da Tesla, araçların sadece otonom sürüş modunda kullanılmaması gerektiği belirtiliyor. Yani sürücülerin mutlaka direksiyon başında olması gerekiyor. Direksiyon uyarı sistemleri ve otonom sistemleri destekleyecek uyarılarda bu şekilde geliştirilmiş durumda.

Model serisi araçları için yayınlanan yeni güncellemelerin tüm otonom modlu araçları kapsayacağını da ekleyelim. Bunun dışında yazılım geliştirmelerinin de devam edeceği belirtiliyor. Tabii ki ne kadar süre ya da nasıl bir geliştirmeden söz edildiğini şu an için bilmek pek kolay değil.

-- Reklam --
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here