Ana SayfaOtomobilTesla, Arızalı Arka Lambalar Nedeniyle 321.000 Model Y ve Model 3'ü Geri...

Tesla, Arızalı Arka Lambalar Nedeniyle 321.000 Model Y ve Model 3’ü Geri Çağırıyor

Etkilenen araçlarda, arka lambalardan biri veya her ikisi de aralıklı olarak yanmayabilir; Geri çağırma işlemi sadece kablosuz (OTA) bir üretici yazılımı güncellemesinden ibarettir.

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

Tesla, 321.000’den fazla Model Y ve Model 3 aracını, arka lambalarının yanmaması nedeniyle geri çağırdı.

Şirket, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’ne (NHTSA), 19 Ekim – 5 Kasım 2022 arasında üretilen bazı 2023 Model 3 arabaları ve 24 Mayıs 2020 – 9 Kasım 2022 arasında üretilen 2020-2023 Model Y crossover’ları geri çağırdığını bildirdi. Etkilenen araçlarda, arka lambalardan biri veya her ikisi de aralıklı olarak yanmayabilir.

Güvenlik geri çağırma raporunda Tesla, potansiyel olarak dahil olan araç sayısının 321.628 olduğunu ve etkilenen araçların araç üretimi, konfigürasyonu ve donanım yazılımı kayıtlarına göre tanımlandığını belirtti. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yollardaki araçların yüzde 1’inden daha azının kusurlu olduğunu tahmin ediyor.

“Nadir durumlarda, etkilenen araçların bir veya her iki tarafındaki arka lambalar, araç uyandırma işlemi sırasında yanlış arıza tespitlerine neden olabilecek bir ürün yazılımı anormalliği nedeniyle aralıklı olarak yanabilir. Fren lambaları, yedek lambalar ve dönüş sinyal lambaları bu durumdan etkilenmez.”

Yanmayan bir arka lambanın, karanlık koşullarda görüşün azalmasına neden olarak hem etkilenen Tesla araçları hem de arkadan yaklaşan diğer araçlar için çarpışma riskini artırabileceğini söylemeye gerek yok.

Etkilenen araç sahipleri için iyi haber, onarım için onları bir atölyeye götürmek zorunda kalmamaları, çünkü Tesla çözümün, neden olabilecek aygıt yazılımı anormalliğini düzelten bir kablosuz (OTA) yazılım güncellemesi olduğunu söylüyor. Çözüm, tüm arka lambalarının tasarlandığı gibi çalışmasını sağlayacak, Tesla güvenlik geri çağırma raporunda belirtiyor.

6 Kasım 2022’den itibaren, üretimdeki veya teslimat öncesi koruma altındaki araçlar, sorunu düzelten en son üretici yazılımını aldı. İlginç bir şekilde Tesla, öncelikle dış pazarlardan araç arka lambalarının yanmadığını iddia eden müşteri şikayetleri aldığını söylüyor.

Bu, çarenin kablosuz (OTA) bir yazılım güncellemesi olduğu uzun bir Tesla geri çağırma dizisinin en sonuncusu. Eylül ayında Tesla CEO’su Elon Musk, NHTSA’nın zamanla gelişmesi ve bu OTA yazılım güncellemelerini “hatırlamalar” olarak adlandırmayı bırakması gerektiğini çünkü bunlar aslında fiziksel geri çağırmalar olmadığını söyledi. NHTSA, üreticilerin yazılım güncellemeleri de dahil olmak üzere herhangi bir onarım için geri çağırma başlatması gerektiğini belirtir.

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....
Kaynakinsideevs

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz