Ana SayfaOtomobilTesla, diğer otomobil üreticilerini EV şarj konektörünü kullanmaya davet ediyor

Tesla, diğer otomobil üreticilerini EV şarj konektörünü kullanmaya davet ediyor

Tesla bugün, diğer şarj şebekesi operatörlerini ve araç üreticilerini elektrikli araç şarj bağlantısını kullanmaya davet ettiğini duyurdu. Otomobil üreticisi, üçüncü taraf operatörlerin, fişi istasyonlarına dahil etme planları olduğunu bildirdi.

-

Valheim Büyük Güncellemesi Mistlands İle Geldi!

Günümüzün popüler oyunlarından biri olan Valheim çıktığı andan itibaren oldukça ilgi gören bir oyun haline...

Kuzey Amerika Şarj Standardı veya kısaca NACS olarak adlandırılan Tesla fişi, Tesla tarafından tasarlandı ve bu nedenle yalnızca Tesla arabalarında ve Tesla şarj istasyonlarında mevcuttu.

Tesla, kullanımını ABD genelinde daha da yaygınlaştırmak için konektörün tasarımını şarj altyapısı sağlayıcıları ve diğer otomobil üreticileriyle paylaşacağını duyurdu. Tesla’nın devasa satış rakamları ve geniş Supercharger ağı sayesinde, NACS konektörü pazarın yüzde 60’ından fazlasını temsil ediyor.

Bu pazar hakimiyeti, sayıları Tesla lehine çarpıtıyor, ancak şirket bunun değişmek üzere olduğunu fark etti. Diğer üreticiler ve şarj istasyonları, Avrupa’da yaygın olarak bilinen standart olan CCS fişlerini kullanır. Diğer EV’lerin üretimi hala yavaş olsa ve şarj istasyonlarının kullanıma sunulması zaman alsa da, sonunda CCS devralacaktı. GM ve Ford üretim hedeflerine ulaştıklarında, NACS birkaç ay içinde pazar hakimiyetini kaybedecekti.

NACS fiş tasarımı daha ince, fişin kendisi çok daha küçük ve sonuç olarak araç prizi daha az yer kaplıyor. Bir araba tasarlamaya gelince bu çok önemli bir nokta – daha küçük bir soketi düzgün bir şekilde gizlemek daha kolaydır.

Sonra NACS’nin iddia edilen üstünlüğü var, Tesla’ya göre daha küçük fiş 1 MW’a kadar DC gücü işleyebilir ve tek bir konektör aracılığıyla hem DC hem de AC kullanabilir – CCS çok büyüktür çünkü DC için ayrı konektörler içerir ve AC Daha basit prizler ve fişler, üretim maliyetlerinde büyük tasarruf anlamına gelir, konektörlere 20 $ daha az harcamak kulağa çok para gibi gelmiyor ancak GM ve Ford’un sonunda yılda 1 milyon araba üretmek istediğini düşündüğünüzde – 20 milyon dolar iyi bir rakam gibi görünüyor.

Diğer EV şarj istasyonu sağlayıcıları NACS’yi kabul ederse, Tesla sürücülerine de fayda sağlayacak, bu ABD genelinde çok daha geniş erişim anlamına gelecek ve yalnızca Tesla markalı şarj cihazlarına veya yakın zamanda duyurulan CCS Combo 1 adaptörü gibi ek aksesuarları satın almaya gerek kalmayacak.

Tesla, konektörünün tasarımını ve özelliklerini kamuya açık hale getirdi ve resmi bir rapora göre şirket, NACS’yi kamu standardına dönüştürmek için “ilgili standart kuruluşlarla” çalışıyor.

-- Reklam --

I.G.I. Origins Oynanış Fragmanı Yayınlandı!

Günümüzde birden çok oyun bulunmakta bu oyunlar arasında aksiyon oyunlarının yeri oldukça ayrıdır. Oldukça büyük bir kitleye sahip olan...
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz