Ana SayfaOtomobilTesla Model Y Standart Menzil AWD Geri Döndü!

Tesla Model Y Standart Menzil AWD Geri Döndü!

Tesla, kısa bir aranın ardından Model Y AWD Standart Menzil'i tekrardan aramıza döndürdü. Ancak bu dönüş, fiyat açısından olumsuz etkilendi.

-

Enis Kirazoğlu Oyunu Anomaly Agent Çıkış Tarihi Belli Oldu

Ünlü Youtuber ve sunucu Enis Kirazoğlu tarafından kurulan oyun stüdyosu Phew Phew Games, sektöre hızlı...

AWD Model Y’nin Standart Menzili kısa bir aradan sonra geri döndü. Tesla AWD modelini sessizce aramıza döndürdü ve başlangıç için ABD’de stokta sadece 40 adet olmak üzere 64.000 $‘lık bir başlangıç fiyatı koydu.

SpaceX, Tesla, Twitter ve diğer birkaç işletmenin CEO’su Elon Musk, bir süre önce Model Y’nin dünyanın en çok satan arabası olacağına söz verdi. Hala bunun olmasını beklerken, arabanın oldukça iyi sattığını ve kesinlikle elektrikli araba satışlarının zirvesinde olduğunu söylemek gerekiyor.

İlk olarak Twitter kullanıcısı Kilowatts tarafından alınan yeni Tesla Model Y Standart Serisi, 4680 bataryla hücresiyle donatılmış ve 269 mil menzile sahip.

Tesla’nın son kapsamlı fiyat indirimleriyle, Model Y Long Range‘in etiket fiyatı artık 52.990$, Performance modeli ise 56.990$ civarında. Neden birisi Performans versiyonunu almaktansa 7.000$ daha fazla verip bir Standart Seri satın alsın?

Tesla tarafından şaşırtıcı bir hamle ve ayırt etmesi zor bir hareket doğrusu. Şirket kısa süre önce bir fiyat indirimi çılgınlığına girişti ve Model Y’yi ilk kez 2023 elektrikli araç vergi kredisi eşiğine getirdi. Bunun nedeni yeni 4680 batarya hücrelerinin çok daha pahalı olması mı? Yoksa bu sadece bir hata mı?

Tesla, Model Y’nin üretim kapasitesini haftada 1.000’in üzerine çıkardı ve sonunda yeni, yapısal 4680 batarya hücrelerinin makul bir çıktısına ulaştı. Sonunda şirket, tüm modellerinin yeni hücreler tarafından çalıştırılmasını istiyor, ancak bunun gerçekleşmesini görmemiz biraz zaman alacak.

Crazy Taxi Yeni Versiyonuyla Geri Dönüyor! SEGA’nın 5 Yeni Oyunundan Biri Olacak

Çocukluğumuzun ve gençliğimizin en sevilen oyunlarından biri olan Crazy Taxi yeni versiyonu ile geri geliyor. Piyasaya çıktığı dönemde kısa...
Cemre Yılmaz
Cemre Yılmaz
Dijital reklamcılığın yanında web site ve gelişimlerini ilgilendiren her aracın uzmanı olmak için gelişen bir teknoloji meraklısıyım. Freelancer olarak yazar ve editörlükle de ilgilenmekteyim.
KaynakArenaev