Ana SayfaOtomobilTesla'nın Süper Şarj Cihazı Magic Dock Sızdırıldı

Tesla’nın Süper Şarj Cihazı Magic Dock Sızdırıldı

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

Şirketinin Magic Dock olarak adlandırdığı şeyle birlikte en son Tesla Supercharger’ın görüntüleri Tesla Uygulamasında yayınlandı. Tesla, Avrupa’daki Supercharger ağını diğer elektrikli otomobil kullanıcılarına açmış olsa da, Kuzey Amerika’daki açılışı ertelendi.

Almanya’da Tesla, özel Tesla konektörlerine ve Tesla olmayan diğer elektrikli araçlar için daha büyük CCS konektörüne sahip Dual Supercharger’ları kuruyor. Bu, iki ayrı kablo anlamına gelir, ancak aynı anda yalnızca bir araba şarj edilebilir.

ABD versiyonunda tek bir kablo var gibi görünüyor, ancak değiştirilebilir bir CCS konektörüyle geliyor. Bu konektör de, Tesla bağlantı parçasının üzerine oturuyor,. Elbette Tesla bunu iyice düşündü ve gereksinimlere bağlı olarak doğru konektörü sabitleyen akıllı bir mekanik çözüm geliştirecek.

Peki Tesla neden otomatik ve değiştirilebilir bir CCS konektörü tasarlama zahmetine girsin? Ne kadar karmaşık olursa olsun, her Supercharger, iki şarj kablosundan çok daha ucuz olacak. Ekonomi burada kuralları belirler ve Tesla, özellikle fiyat indirimleri kampanyasına başladığını bizlere belli ediyor.

Tesla’nın Dual Supercharger yerine (Avrupa’da yaptığı gibi) Magic Dock çözümünü tercih etmesinin diğer bir nedeni de güçlendirme olasılığıdır. Magic Dock‘un büyük değişikliklere ihtiyaç duymadan eski Supercharger’lara takılması ihtimali vardır. Bu, ağı Tesla olmayan elektrikli otomobiller için çok daha hızlı ve çok daha düşük maliyetle açmak anlamına gelir.

Tesla’nın Supercharger ağını açması, Tesla halkı için olmasa da diğer elektrikli araç sahipleri için harika bir haber.

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Cemre Yılmaz
Cemre Yılmaz
Dijital reklamcılığın yanında web site ve gelişimlerini ilgilendiren her aracın uzmanı olmak için gelişen bir teknoloji meraklısıyım. Freelancer olarak yazar ve editörlükle de ilgilenmekteyim.
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz