Ana SayfaOtomobilToyota, bZ Kompakt SUV Konseptini Tanıttı

Toyota, bZ Kompakt SUV Konseptini Tanıttı

Yeni Toyota bZ Kompakt SUV Konsepti, 2022 Los Angeles Otomobil Fuarı'nda dünya çapında ilk kez sahneye çıkıyor. Toyota, bZ Kompakt SUV Konsepti ile geleceğin nasıl olabileceğine dair bir fikir veriyor ve şirketin vizyonunu “bZ” (Beyond Zero) marka şemsiyesi altında genişletiyor.

-

Oppo Find N2 katlanabilir telefonu 15 Aralık’ta gelecek

Oppo'nun geleneksel olarak Aralık ayında Inno Day adlı bir etkinliği vardır. Şirketin tüm yeniliklerini ve...

2022 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda Toyota, Beyond Zero BEV serisinin geleceğine bir kez daha göz atmamızı sağlayan yeni bZ Kompakt SUV Konseptini tanıttı. Genel tasarım dili korunur, ancak Toyota konsepti biraz daha agresif görünümlü hale getirir.

Araç, sürdürülebilir malzemelerden yapılmıştır ve hem içeride hem de dışarıda minimalist bir tasarımı hedefler. Ne de olsa Beyond Zero anlatısına uyması gerekiyor.

Daha agresif bir duruş elde etmek için tekerleklerin yana doğru çıkması, kabinin gövdeden daha dar olması aerodinamiği iyileştiriyor. Dış tasarımın keskin görünümü, iç bölümün kutumsu tasarımıyla uyumludur.

Koltuklar, bitki bazlı ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmıştır ve akıllı bir kabin içi asistanı, ön ve arka yolculardan sesli komutlar alabilir. Kabinde hareket eden sesli ve görsel ipuçları, etkileşimli deneyimi daha sürükleyici hale getiriyor.

-- Reklam --

Squad’ın Solar City Arabası ABD’de de Satışa Çıkıyor!

Squad, Solar City arabasını ABD'de 6.250$'a piyasaya sürecek. Bu, Avrupa'da vaat ettiği rakamla aynı. Otomobil, Hollanda, Belçika, Fransa ve...
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz