Toyota Hidrojenle Çalışan Konseptini Sergiliyor

Toyota bu hafta sonu Japonya Fuji 24 Saat Yarışı’ndaki standında Mirai’ye dayanan bir konsept aracı sergiledi ve bu araç hidrojenle çalışıyor.

Ne yazık ki şirket bu konuda herhangi bir resmi bilgi yayınlamadı, bu yüzden geçmemiz gereken tek şey aşağıda gömülü olarak görebileceğiniz video – Japonca ama yine de arabayı görmek istiyorsanız harika bir seçenek.

Konsept, bazı dış ince ayarlarla ikinci nesil Toyota Mirai’ye dayanıyor. Daha sportif ve kromsuz bir ön tamponun yanı sıra yeni bir ızgara düzenlemesi var, arkada ise tamponun difüzörü ve küçük bir spoyleri var. Tüm dış kaplama, o mat gri görünümü veren bir GR Corolla’dan ödünç alınmış gibi görünüyor.

Mirai Sport Concept, adından bekleyebileceğiniz sportif duruşu vermek için bir araya gelen 0,8 inç (20 mm) süspansiyonlu 21 inç alaşım jantlara biniyor. Vanilla Mirai’nin hidrojen yakıt hücresi güç aktarma organı, 182 hp (136 kW) ve 300 Nm tork tepe çıkışına sahip ve yakıt ikmali yapmadan 402 mil (647 km) yol kat edebilir. Spor Konseptinin bu rakamlardan herhangi birinin değiştiğine ya da bir üretim arabası haline geleceğine dair hiçbir belirti yok. Şimdilik gerçekten Mirai’ye daha sportif bir bakışımız var ve hepsi bu.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0