Ana SayfaOtomobilToyota, Lyft'in Sürücüsüz Ünitesini 500 Milyon Dolara Satın Aldı!

Toyota, Lyft’in Sürücüsüz Ünitesini 500 Milyon Dolara Satın Aldı!

Amerikan otomobil şirketi Lyft’in otonom sürüş bölümü, Japon otomobil üreticisininyan kuruluşu Toyota Motor Corp'a 500 milyon dolara satıldı. Satın alma, Ocak ayında faaliyete başlayan ve "akıllı şehirler", robotik ve otomatik sürüş gibi projelerde yeniliklere ve yatırımlara odaklanan bir Toyota yan kuruluşu olan Woven Planet Holdings tarafından gerçekleştirildi.

-

Amerikan otomobil şirketi Lyft’in otonom sürüş bölümü, Japon otomobil üreticisinin yan kuruluşu Toyota Motor Corp’a 500 milyon dolara satıldı. Satın alma, Ocak ayında faaliyete başlayan ve “akıllı şehirler”, robotik ve otomatik sürüş gibi projelerde yeniliklere ve yatırımlara odaklanan bir Toyota yan kuruluşu olan Woven Planet Holdings tarafından gerçekleştirildi.

Toyota’ya göre Woven Planet projesi, teknolojiyi daha da geliştirmek için mobilite hizmetlerinde mühendis ve araştırmacıların yanı sıra yazılım ve sensör varlıkları ile otomatik sürüş sistemlerini bir araya getirecek.

Woven Planet CEO’su James, “Bu anlaşma, yaşadığımız dünyayı, hepimiz için daha mutlu ve daha güvenli bir gelecek getirebilecek mobilite teknolojileri aracılığıyla dönüştürmemize yardımcı olacak insanları, kaynakları ve altyapıyı bir araya getirmenin anahtarı olacak” dedi.

Woven Planet’teki yatırımlardan sorumlu George Kellerman, “Woven Planet, geleceğin mobilite çözümlerini yaratmak için Silikon Vadisi’nin yenilikçi kültürünü dünyaca ünlü Japon işçiliğiyle birleştirme misyonuna doğru ilerliyor” dedi.

Dünyanın en iyi otomobil üreticilerinin tümü, araçları daha akıllı, daha temiz ve daha bağlantılı hale getiren teknoloji üzerinde çalışıyor. 2012 yılında kurulan Lyft, bir ortak kullanım ve kiralama ağı sunuyor.

Yine Salı günü Toyota, yeni nesil araç iletişim cihazlarında küçük arabalar, Subaru Corp., Daihatsu Motor Co. ve Mazda Motor Corp. yapan Japon otomobil üreticileri Suzuki Motor Corp. ile çalışacağını duyurdu.

Koronavirüs salgınının neden olduğu ekonomik yavaşlamaya rağmen, Toyota nispeten dirençli ve elektrikli araçlar, yakıt hücreleri ve hibritler, robotik ve diğer yenilikler dahil olmak üzere temiz emisyon teknolojisine yatırım yapmaya devam ediyor.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here