Ana SayfaSosyal MedyaTürk İş Adamı, Twitter'ın CEO'sunun İlk Tweetini 2,9 Milyon Dolara Satın Aldı!

Türk İş Adamı, Twitter’ın CEO’sunun İlk Tweetini 2,9 Milyon Dolara Satın Aldı!

Twitter CEO'su Dorsey'in ilk tweetini Türk İş Adamı Sina Estavi satın aldı. İşte diğer detaylar...

-

Twitter CEO’su Jack Dorsey, gönderi için dijital bir açık artırma duyurduktan sonra iki haftadan fazla bir süredir ilk tweet’inin dijital versiyonunu 2,9 milyon dolardan fazla bir fiyata sattı. Valuables by Cent’e göre, “twttr’imi sadece kuruyorum” yazan Mart 2006 tarihli tweet, Bridge Oracle CEO’su Sina Estavi tarafından satın alındı.

15 yıllık gönderi, değiştirilemez bir token ve NFT olarak satıldı. Bir öğenin gerçek olduğunu ve ayrıntılarını bir blockchain dijital defterine kaydederek türünün tek örneği olduğunu doğrulayan dijital bir orijinallik sertifikası da var.

Dorsey, bu ayın başlarında, gelirin bir bankaya veya hükümete bağlı olmayan dijital bir para birimi olan Bitcoin’e dönüştürüleceğini ve kar amacı gütmeyen GiveDirectly’nin Africa Response’a verileceğini tweetledi. Yardım kuruluşu, koronavirüs salgınından maddi olarak etkilenen Afrikalı aileleri desteklemek için para topluyor.

Türk İş Adam

Valuables’a göre, satış fiyatından elde edilen gelirin %95’i tweet’in orijinal yaratıcısına, %5’i platforma gidiyor. Dorsey, Pazartesi öğleden sonra Bitcoin makbuzunu tweetledi ve fonların hayır kurumuna gönderildiğini söyledi.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here