Ana SayfaSosyal MedyaTwitter, hafta sonu için ofisleri kapatıyor

Twitter, hafta sonu için ofisleri kapatıyor

Twitter, çalışanlarına şirketin ofis binalarının derhal geçerli olmak üzere geçici olarak kapatılacağını söyledi. BBC'nin gördüğü bir mesajda, işçilere ofislerin 21 Kasım Pazartesi günü yeniden açılacağı söylendi.

-

Valheim Büyük Güncellemesi Mistlands İle Geldi!

Günümüzün popüler oyunlarından biri olan Valheim çıktığı andan itibaren oldukça ilgi gören bir oyun haline...

Personele yapılan resmi açıklamaya göre Twitter, 21 Kasım Pazartesi gününe kadar ofislerini kapattı. Şirket karar için bir neden belirtmedi, ancak raporlar, işi bırakan çok fazla insan olduğunu gösteriyor. Elon Musk’ın “en iyi insanlar kalıyor” dediği aktarıldı ve “aşırı endişeli” değil.

Musk’ın Twitter’ı mali açıdan daha istikrarlı hale getirme planları arasında ayda 8 dolar ödemeye istekli herkese mavi tik onay işareti satmanın yanı sıra masrafları en aza indirmeye çalışmak için iş gücünün yarısını işten çıkarmak da vardı.

Twitter personelinin, uzun saatler için bir taahhüt imzalamak veya üç aylık kıdem tazminatı ile ayrılmak için düne, yani 17 Kasım’a kadar vakti vardı. Eski çalışanlar, iş gücünün %74 ila %90’ının herhangi bir yerde “aşırı sert” davranıp ofise dönmek yerine tazminat almaya karar verdiğini tweetliyor.

Eski bir çalışan BBC’ye 2 binden az kişinin kalmasını beklediklerini söyledi, bu da başlangıçtaki 7 bin 500 kişilik işgücünün yaklaşık dörtte biri demek. Ayrıca tüm ekiplerinin feshedildiğini açıkladılar, başka bir çalışan ise şunları söyledi:

“Zaten haftada 60-70 saat çalışırken, bizi e-posta yoluyla yalnızca ‘istisnai tweep’ler burada çalışmalı’ diye defalarca tehdit eden biri için çalışmak istemedim”.

Daha sonra, yeni sahip ve CEO, sosyal medyada küçük bir servet kazanmak için büyük bir servetle başlamanız gerektiğini söyleyerek her zamanki tweet atmaya devam etti ve ardından Twitter’ın kullanımda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını açıkladı. daha sonra bir korsan bayrağı emojisi yayınladı ve Twitter’ın Twitter’ın ölümünü kutladığını gösteren bir mezar memiyle bitirdi. (Daha sonra bu teeeti sildiği farkedildi)

-- Reklam --

I.G.I. Origins Oynanış Fragmanı Yayınlandı!

Günümüzde birden çok oyun bulunmakta bu oyunlar arasında aksiyon oyunlarının yeri oldukça ayrıdır. Oldukça büyük bir kitleye sahip olan...
KaynakGsmarena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz